Uprawianie sportu – otwórz się na innych ludzi!

61Bardzo wielu ludzi uprawiających sport traktuje to wyłącznie jako sposób na oderwanie się od całej swojej rzeczywistości i po prostu spędzanie czasu w samotności. W podejściu tym nie ma co prawda niczego złego, bowiem coś takiego rzeczywiście może być bardzo relaksujące; warto jednak pamiętać o tym, że sport z drugiej strony może być doskonałą okazją do spędzania czasu w towarzystwie innych ludzi.

Bez żadnego problemu znajdziemy liczne gry zespołowe, którym można oddawać się wyłącznie z innymi, co wbrew pozorom jest bardzo istotną ich zaletą. Przede wszystkim niejako zmusza nas to do otworzenia się na innych ludzi – musimy w końcu sami poszukać chętnych do takich aktywności fizycznych. Czasami znajdziemy ich oczywiście w gronie swoich najbliższych znajomych, ale nie zawsze jest to takie proste.

Tego typu dyscypliny mogą oczywiście pomóc nam w bardzo skutecznym dbaniu o własny organizm, bowiem niektóre z nich potrafią być naprawdę wymagające. Jeśli zatem chcemy połączyć uprawianie sportu z okazją do przyjemnego spędzania wolnego czasu w gronie innych ludzi, to zdecydowanie powinniśmy zainteresować się tym nieco bliżej.

Comments are closed.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.