zdrowie

Sport to zdrowie

Sport to zdrowie. Każdy lekarz, oraz osoba uprawiająca sport Ci to powie. Sposobów na uprawianie czynnego trybu życia jest wiele. Continue reading

Rozwój fizyczny ważny dla młodego człowieka nie tylko na poziomie wyczynu

W dobie komputerów jest jedna kwestia, którą rodzice pewnie nieświadomie zaniedbują. Mam tu na myśli rozwój fizyczny dzieci. Zbyt duża uwagę skupiają na tym, aby ich pociecha uczęszczała na zawrotną liczbę korepetycji i kółek zainteresowań. W efekcie nie ma już czasu dosłownie na nic. Na wizytę na basenie czy boisku sportowym również. A jak wiemy we wszystkim niezbędna jest równowaga i umiar. Continue reading

Sport, a kondycja

Na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że podejmując uprawianie jakiegokolwiek sportu, nasza kondycja się poprawi. Sport jest lekiem po prostu na wszystko, więc jeżeli tylko będziemy uprawiać go regularnie, to na pewno będzie to miało wpływ nie tylko na naszą kondycję, ale także na zdrowie. Nie wolno więc pozostawać nam obojętnymi na to zbawienne działanie sportu, bo może on wnieść naprawdę dużo dobrego do naszego życia. Każdy z nas lubi co innego, nie ma więc jednej recepty, jaki sport powinniśmy uprawiać, aby miało to jak najlepszy wpływ na nasz organizm. Każdy rodzaj sportu, który wymaga od nas zaangażowania fizycznego, na pewno będzie miał wpływ na naszą kondycję, nie ważne więc czy uprawiamy piłkę nożną, siatkową, ręczną czy jeszcze inny rodzaj sportu – ważne, że się ruszamy, a to właśnie ruch ma zbawienny wpływ na nasze ciało. Wraz z poprawiająca się kondycją, sport będzie miał także wpływ na nasz wygląd. Wysportowane ciała to zazwyczaj efekt ciężkiej pracy, długich godzin spędzonych na siłowni czy na uprawianiu danego typu sportu. Takie osoby zwykle onieśmielają nas, warto jednak zwrócić uwagę, jak wiele pracy musiały one wsadzić w swoje ciało i jak najbardziej należy im się za to szacunek.

Oczywiście podejmując uprawianie jakiegoś sportu, nie powinniśmy się także za bardzo przepracowywać, bo na początku nasze ciało nie jest przyzwyczajone do tak ciężkiej pracy, może mieć więc to odwrotne skutki od tych, które zamierzaliśmy osiągnąć. Należy więc uważać, aby nie przekroczyć tej dziennej, zalecanej dawki sportu, bo na pewno pojawią się także zakwasy, więc każde kolejne ćwiczenia będą sprawiać nam ból,a przecież nie o to chodzi w uprawianiu sportu – ważne jest, by ta praca była dla nas satysfakcjonująca, byśmy czerpali radość z każdej godziny spędzonej w sposób aktywny, bo przecież w ten sposób uzdrawiamy nasz organizm. W dzisiejszych czasach, gdzie godziny spędzamy przed telewizorem czy komputerem, naprawdę nie wiele ludzi decyduje się na regularne uprawianie sportu. Więc jeżeli chcemy decydować o naszym życiu i zdrowiu, to warto podążać ich tropem i rozpocząć uprawianie sportu już dziś!

Sport, a odchudzanie

W dzisiejszych czasach wiele osób marzy o doskonałej sylwetce, nie tylko kobiety, ale także mężczyźni, lecz dla wielu z nas to marzenie jest nadal nieosiągalne, nie jesteśmy w stanie dojść do tak znakomitej sylwetki, jak byśmy tego chcieli. Sama dieta na pewno nie zdziała nic na wygląd naszych mięśni, warto jest więc dostarczyć sobie codziennie dawkę ruchu kształtującą dane mięśnie, bo tylko w ten sposób zdołamy poprawić ich wygląd. Aby schudnąć, nie wystarczy się w odpowiedni sposób odżywiać, chociaż także to jest kluczem do sukcesu. Musimy przede wszystkim się ruszać w jakikolwiek sposób, czy to jeżdżąc na rowerze, czy biegając, skakając, grając w piłkę lub inne dyscypliny sportowe – wszystkie te czynności sprawiają, że nasze ciało nabiera kształtów sportowych, pomaga to także w spalaniu tłuszczu, a przecież właśnie o to najbardziej nam chodzi kiedy chcemy schudnąć. Na pewno nie warto jest wydawać pieniędzy na żadne cudowne tabletki, które mają spalić tłuszcz za nas – jest to po prostu niemożliwe, jedynym co może spalić nasze kilogramy, jest właśnie ruch połączony z odpowiednią dietą.

Trzeba jednak podkreślić, że kluczowym elementem w odchudzaniu jest właśnie uprawianie jakiegoś sportu czyli po prostu codzienne ruszanie się, bo nawet gdybyśmy jedli tak jak zwykle, to ten ruch pozwoli nam schudnąć, a my będziemy mogli cieszyć się z efektów. Sport jest po prostu dobry na wszystko, bo nie tylko pozwoli on nam schudnąć, ale także poprawi naszą kondycję i będzie miał znaczący wpływ na nasze zdrowie, warto więc uprawiać go nie tylko podczas odchudzania, ale po prostu na co dzień, tak dla zdrowia. Na pewno jeżeli zbierzemy się w kilka osób, to łatwiej będzie nam sport uprawiać, bo w grupie zawsze będziemy mogli porozmawiać, przez co czas upłynie nam szybciej i przyjemniej. Sport jest więc dobry na wszystko pamiętajmy więc o tym, bo to pozwoli nam zachować młody wygląd, a i odpowiednią sylwetkę na długie lata, a to właśnie zapewne o tym marzy każdą odchudzająca się osoba.

Jazda na rowerze / kolarstwo

Na pewno każdy z nas chociaż raz w życiu próbował jazdy na rowerze i wie, jak wielka to przyjemność nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Być może dlatego wiele osób decyduje się zostać zawodowymi kolarzami, zarabiać tym sportem na życie, bo przecież robić to, co się kocha, jest szczytem szczęścia w naszym życiu. Kolarstwo uznawane może być jednak nie tylko jako sport zawodowy, bo wielu z nas kupuje rowery także jako środek transportu, w końcu fajnie jest wybrać się z rodziną na przejażdżkę w niedzielne popołudnie, a dodatkowo dzięki temu dobrze wpłynąć na swój organizm. Kolarstwo jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne, jest to niemal jeden z najczęściej uprawianych sportów, bo rower po prostu ułatwia nam życie.

Na pewno w każdym domu znajduje się ich parę, zazwyczaj każda osoba ma swój własny, rower jest po prostu rzeczą uniwersalną, ogólnodostępną, ale to także wpływa na jego cenę, bo to właśnie ze względu na nią jest on tak bardzo rozpowszechniony. Kolarstwo jest sportem nie mniej jednak uprawianym także zawodowo, kolarze biorą udział w różnego rodzaju zawodach, wymagających dobrej kondycji fizycznej, siły, wytrzymałości, a przede wszystkim bardzo dobrze rozwiniętych mięśni nóg, bo to właśnie one w znacznej mierze napędzają rower. Ten sport został rozpowszechniony już bardzo dawno, bo przecież już dzieci na ulicy urządzają sobie wyścigi, ciężko więc, aby nie robili tego dorośli – oczywiście w profesjonalny sposób. Rower towarzyszy nam niemal każdego dnia, codziennie na ulicy spotykamy przynajmniej kilku rowerzystów, a ich liczba w okresie letnim szczególnie się nasila. Jest to bardzo dobry znak, bo w końcu zaczynamy dbać o naszą kondycję, ale też o środowisko, w końcu podróżując rowerem nie wydzielamy żadnym spalin, więc jest on zdrowy nie tylko dla nas, ale także dla naszego otoczenia. Jak widzimy jazda rowerem ma same plusy, warto więc się na nią zdecydować, bo w słoneczny dzień, potrafi ona dostarczyć naprawdę wiele radości, jest to sport przeznaczony dosłownie dla każdego, więc warto korzystać z jego zalet.

Gimnastyka

Na pewno z wielką fascynacją oglądamy mistrzostwa z gimnastyki, bo oglądanie tych wysportowanych osób, wzbudza u nad wielki szacunek, jak i trwogę przed tym, jak wiele może ludzkie ciało. Zwracamy dość duża uwagę na to, jak bardzo ich ciała muszą być wytrenowane, aby osiągać tak znakomite efekty. Takie treningi muszą odbywać się już od najmłodszych lat, warto więc mieć do takich osób wielki szacunek, bo poświęcają one całe swoje życie na trenowanie sportu, z czasem może stać się on także ich sposobem zarobkowania. Gimnastyka jest sportem naprawdę pięknym, bo wymaga nie tylko niezwykłej gibkości, ale i odpowiedniej techniki, bo to przede wszystkim ona podczas zawodów jest respektowana. W świecie, gdzie niemal każdy jest tak samo rozciągnięty jak my, musimy się czymś wyróżniać, a na pewno nie strój wpłynie na sędziów, a właśnie nasza technika, tacy sportowcy muszą więc pracować także długie lata nad odpowiednią koordynacją ruchową, bo jest ona niezbędna do osiągania dobrych wyników. Gimnastyka nie jest sportem na pewno dla wszystkich, bo każdy z nas ma inne kości, jest ona polecana przede wszystkim dla osób gibkich, chudych, bo to właśnie one osiągają najlepsze rezultaty.

Na pewno jest to jednak sport przeznaczony dla osób wytrwałych, które są w stanie poświęcać długie godziny na ciężkie treningi, po prostu trzeba to lubić, bo jeżeli to co robimy, nie sprawia nam przyjemności, to na pewno wykonywanie tej czynności przez całe życie nie jest najlepszym pomysłem. Warto więc zastanowić się przed wyborem sportu, który chcielibyśmy uprawiać. Gimnastyka na pewno nie jest dla każdego, bo trzeba ją trenować już od najmłodszych lat, gdy nasze kości nie są jeszcze twarde. Nie można zacząć jej uprawiać od tak, dla kaprysu, w dowolnej chwili, bo na pewno nie będziemy w stanie się w tym wyróżnić, osiągnąć sukcesu. Warto jest więc takie decyzje podejmować nieco wcześniej, tak jest też w przypadku uprawiania każdego innego sportu, bo im wcześniej zaczniemy, tym większe prawdopodobieństwo, że osiągniemy lepsze rezultaty w danym sporcie.

Siłownia

Jednym z najpopularniejszych wśród młodzieży sportów, jest odwiedzanie siłownie. To stwierdzenie sprawdza się szczególnie jeżeli chodzi o chłopców, bo to właśnie oni chcą jak najszybciej wyglądać męsko, czyli wyrobić sobie odpowiedni wygląd – o tym wszystkim decydują przecież mięśnie. Jest to sport na pewno dla wielu dość przyjemny, bo daje widoczne rezultaty takie jak rozrost masy mięśniowej lub też przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju ćwiczeń, zrzucenie nadwagi, bo to także z nią często borykają się młodzi chłopcy.

Na pewno jest to dla nich dość poważny problem, nie mniej jednak częste wizyty na siłowni, mogą sprawić, że nasze ciało zmieni się po prostu nie do poznania. Siłownia to miejsce, gdzie wykonywać można różnego rodzaju ćwiczenia, dzięki znajdującym się tam odpowiednim narzędziom jak na przykład atlasie czy też ławeczce do podnoszenia ciężarów. Oczywiście do uprawiania tego sportu potrzebnych jest jeszcze bardzo dużo rzeczy, nie mniej na domowe potrzeby, ławeczka wraz z obciążeniami w zupełności wystarczy. Duża część osób uprawiających ten sport chodzi na specjalne urządzone siłownie, do których wykupuje się karnet lub płaci się każdorazowo za wejście. Nie mniej jednak, jeżeli kilka osób jest chętnych na takie regularne ćwiczenia, to zawsze można wydać trochę pieniędzy i urządzić sobie taka siłownie we własnym domu. Na pewno jest to o tyle bardziej komfortowe, że nasze miejsce ćwiczeń mamy pod ręką i nie musimy już nigdy więcej za nie płacić. Robi tak wiele młodych osób mieszkających przede wszystkim w blokach – swoje siłownie urządzają w niezagospodarowanych piwnicach, które są miejscem po prostu idealnym do uprawiania tego sportu. Mimo że siłownia uważana jest jako miejsce uprawiania sportu, to już sama ta nazwa żadnym sportem nie jest – siłownię odwiedzamy wtedy, gdy chcemy wykształcić nasze mięśnie, które będą nam potrzebne podczas uprawiania innej sportowej dyscypliny. Trzeba pamiętać jednak, że aby takie ćwiczenia przyniosły widoczne efekty, to muszą być wykonywane w miarę systematycznie, dlatego wizyta w siłowni przynajmniej co drugi dzień jest po prostu konieczna do otrzymania odpowiednich rezultatów.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, Na blogu biegamy.com dowiesz się wszystkiego co początkujący i średniozaawansowany biegacz musi wiedzieć.. Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.