zdrowei

Uprawianie sportu

Uprawianie sportu na pewno dla wielu z nas jest wielką przyjemnością – właśnie o to chodzi, aby robić to co się kocha, aby sprawiało nam to przyjemność, a nie było przykrą koniecznością. Uprawiać sport może każdy i jest to wręcz wskazane dla osób w różnym wieku, bo zawsze dobrze wpływa na nasz organizm. Rzeczą wiadomą jest, że osoby starsze nie powinny się zbytnio przetrenowywać, ale spokojna jazda na rowerze czy też spacer, to jest sport jak najbardziej dla nich. Młodzież ma w tym temacie nieco większe pole do popisu, bo wybrać może sobie dowolny sport – wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, bo każdy z nas lubi co innego. Jedni będą woleli gry zespołowe jak na przykład piłkę nożną lub też siatkową, a innym do gustu przypadną dyscypliny, w których do zwycięstwa trzeba dążyć na własną rękę – a więc bieganie, rzut oszczepem, skok w dal i tym podobne. Nie ważne jaki sport będziemy uprawiać – po prostu musimy czerpać z tego przyjemność, a nie robić to z przymusu, bo takie trenowanie nie ma najmniejszego sensu, bo bez motywacji wcześniej czy też później z tego zrezygnujemy.

Jeżeli dany sport nie przypadł nam do gustu to nie warto się zrażać, trzeba próbować dalej, aż w końcu trafi się na jakąś dyscyplinę, którą pokocha się całym sercem i będzie się wykonywało z wielkim zapałem. Uprawiać sport może każdy, warto jest więc namawiać do tego także swoich rówieśników, bo nigdy nie wiadomo jak potoczy się ich ścieżka sportowej kariery, być może zostaną gwiazdami, a to my okażemy się tymi, którzy ich do tego przekonali? Na pewno nie każdym z nas drzemie ukryty sportowy talent, ale jeżeli nie spróbujemy, to nigdy się o tym nie przekonamy. Sport może stać się przecież sposobem naszego zarobkowania, więc odkrycie takiego talentu w sobie na pewno dla wielu będzie błogosławieństwem. Pamiętajmy jednak, że porażki przytrafiają się wszędzie, także w sporcie, jednak nie mają nas one demotywować, a dawać siłę do podejmowania kolejnych wyzwań, bo tylko dzięki takiemu podejściu, będziemy w stanie wejść na szczyt sportowej kariery.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.