wyścig

Kajakarstwo

Jeżeli bardzo podobają nam się sporty wodne, a nie za bardzo możemy się na którykolwiek z nich zdecydować, bo samej wody zbyt bardzo nie lubimy, to warto jest zainteresować się kajakarstwem. Jest to sport, podczas którego na pewno zbytnio się nie umoczymy, a co najwyżej troszkę ochlapiemy, warto jest więc zastanowić się nieco dłużej nad tym wyborem, bo na pewno nikt z nas nie lubi być z zaskoczenia wrzucany do wody jak to ma miejsce chociażby podczas uprawiania Windsurfingu. Kajakarstwo jest sportem bardzo wymagającym, nie każdy sportowiec może mu sprostać, bo oprócz wypracowania odpowiedniej techniki, potrzebne są także dobrze rozwinięte mięśnie, bo tylko takie są w stanie poruszać wiosłami bez zmęczenia przez długi czas. Przy tym także sam kajakarz nie powinien być zbyt ciężki, bo automatycznie zmniejsza się prędkość z jaką jest w stanie się on poruszać, a konkurencja nie śpi, i na pewno zadba o odpowiednią dietę, warto jest więc mieć na oku te wszystkie czynniki. Kajakarze często jednak nie występują sami, a w drużynach, co wymaga jeszcze większej precyzyjności, bo wszystkie osoby znajdujące się na kajaku, muszą wykonywać ruchy wiosłami w jednym momencie, bo tylko to jest w stanie zapewnić najlepszą prędkość, a co za tym idzie zwycięstwo.

Powinniśmy więc z podziwem patrzyć na wszystkich sportowców decydujących się na taki wyczyn, bo jest on naprawdę bardzo wymagający i wymaga wielu lat ćwiczeń. Przypomnijmy jednak, że ćwiczenia tych sportowców to nie tylko godziny spędzone na wodzie, ale także w siłowni na doskonaleniu swojego ciała. Wszystkie te elementy sprawiają, że jest to sport bardzo wymagający i na pewno nie każdy da sobie z tym radę. Dodatkowo aby osiągać sukcesy trzeba być po prostu doskonałym, a to udaje się bardzo niewielu, którzy poświęcili całe swoje życie temu sportowi – podczas zawodów właśnie takie osoby powinniśmy dostrzegać i podziwiać ich poświęcenie. Tacy sportowcy robią to, co kochają, a właśnie dzięki nim, nam zostaje dostarczona rozrywka w postaci możliwości oglądania ich sportowej rywalizacji.

Pływanie

Sportów, które uprawiać można w wodzie jest dość wiele – poprzesz windsurfing, kajakarstwo, aż do wyścigów motorówek. Nie mniej jednym z najbardziej popularnych sportów wodnych jest pływanie. Na pewno sporo o nim słyszeliśmy, mieliśmy przecież w tej dziedzinie dość dobrą zawodniczkę, która z dumą reprezentowała nasza kraj. Pływanie jest oczywiście określeniem dość ogólnym, bo istnieją różne sposoby, na przykład żabka czy też motylek i każdy sportowiec wyróżnia się w jednym stylu i to właśnie w nim reprezentuje dany kraj. Zależne jest to oczywiście od tego, co kto umie najlepiej, a nie można być przecież dobrym we wszystkim i na pewno zdaje sobie sprawę z tego każdy, kto kiedykolwiek sport uprawiał. Nie mniej jednak pływanie nie obejmuje tylko zawodów, bo jest to sport, który uprawiać może każdy z nas, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Pływać możemy w miastowych basenach, po prostu wykupujemy do nich wstęp i już cieszyć możemy się z możliwości popływania. Wiele ludzi jednak wybiera się na basen w celu rozrywkowym, my jednak odłączmy się od tej grupy, bo po prostu warto jest wykorzystać czas spędzony na basenie na uprawiania sportu. Takie pływanie na pewno pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniej kondycji, bo podczas jego wykonywania, pracują niemal wszystkie mięśnie, szybciej palimy więc także tkankę tłuszczową, nasze ciało staje się smuklejsze.

Pływanie jest po prostu dobre na wszytko, nieważne czy chcemy schudnąć czy uzyskać lepszą kondycję – jest to sport, który sprawia, że całe nasze ciało pracuje, wszystkie więc jego czynności, będą zachowane. Podczas pływania dość dużo się spala, dlatego tak często wychodzimy z basenu po prostu głodni – jest to dobry dowód na to, że naprawdę nasz organizm stracił sporo energii na uprawianiu tego sportu, a takie regularne ćwiczenia na pewno przyniosą wymarzone efekty. Warto jest więc spróbować i wybrać się od czasu do czas na basen, bo na pewno nam to nie zaszkodzi, a zapewne z czasem uprawiania tego sportu stanie się dla wielu z nas po prostu czystą przyjemnością.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.