trening

Treningi

Jeżeli zaczynamy uprawiać jakikolwiek sport, to pierwszą rzeczą jaką robimy, jest ustalenie schematu treningów. Treningi są po prostu elementem niezbędnym do nauki i doskonalenia się w danej dyscyplinie, bez nich nie byłoby żadnego sportowca. Podczas treningów zawodnicy nie tylko ćwiczą swoje ciało, aby stało się one jak najlepsze w swojej dziedzinie, ale także poznają techniki, które później pozwalają im zbliżyć się do zwycięstwa. Żaden więc trening nie może zostać zlekceważony, bo może mieć on znaczący wpływ na rozwój kariery sportowej danej osoby. Jeżeli dopiero jesteśmy początkującymi zawodnikami, to na pewno w każdej dziedzinie doskonalić możemy się sami, ale jeżeli przechodzimy na zawodowstwo, to wynajęcie prywatnego trenera jest wręcz niezbędne nie tylko do osiągania samych zwycięstw, ale do dorównania poziomu naszych przeciwników – wszyscy teraz takiego trenera posiadają, więc nie ma co dziwić się, że poprzeczka w każdej dyscyplinie sportowej postawiona jest dość wysoko i żaden amator nie jest w stanie jej dorównać. Treningi doskonalą nasze ciało, pomagają nam osiągać sukcesy, czyli także zarabiać, bo dla wielu zawodników sport jest właśnie źródłem utrzymania – spędzają oni całe dnie na treningach, nie mają więc czasu na jakąkolwiek pracę, więc potem chcą zająć jak najlepsze miejsce, bo z każdym z nich wiąże się określone wynagrodzenie pieniężne. Gdyby nie te pieniądze, na pewno nie wiele osób uprawiałoby jakikolwiek sport, bo kto mądry poświęca całe swoje życia na coś, z czego i tak nie będzie miał pieniędzy – pojawia się tutaj także pytania, z czego taka osoba będzie żyła. Nie ma więc co mówić, że sport się sprzedaje, on po prostu staje się zawodem.

Takim zawodem jest też trenowanie nowych zawodników przez dawnych asów sportu, to właśnie oni doskonalą umiejętności aktualnych mistrzów i czynią ich niepokonanymi, posiadają bowiem wielkie doświadczenie w danej dyscyplinie. Podsumowując – bez treningów sport na pewno nie mógłby istnieć, bo żadna osoba nie poświęcała by się mu wtedy w całości, w rezultacie czego, uprawianie sportu stałoby się przykrym obowiązkiem, a nie przyjemnością.

Wysportowanie i technika

Na pewno wszyscy sportowcy, którzy uprawiają daną dyscyplinę zawodowo, zdają sobie sprawę z faktu, że zarówna dobra kondycja fizyczna, jak i technika są niezbędne do osiągania dobrych wyników, nie można z żadnego z tych dwóch czynników zrezygnować lub do któregoś przykładać się w mniejszym stopniu. Dobra kondycja fizyczna z założenia jest potrzebna do uprawiania jakiegokolwiek sportu, bo to dzięki niej stajemy się silniejsi i wytrzymalsi, po prostu możemy więcej od strony fizycznej. Z drugiej strony na nic przydałaby nam się ta siły, gdybyśmy nie umieli we właściwy sposób jej zastosować – tutaj kłania się już technika, która jest niezbędna także podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Technika pomaga nam dorównać najlepszym sportowcom, być może zaskoczyć ich czymś innym, a dzięki temu wygrać. Każdy z zawodników ma swoją własną, niepowtarzalną technikę, która pomaga mu dojść na sam szczyt kariery sportowej. Oczywiście tacy sportowcy techniki sami nie wymyślają, wykonują to za nich ich trenerzy, którzy mają dość duży interes w zwycięstwie młodych zawodników, dlatego do opracowania odpowiedniej techniki bardzo się przykładają. Jeżeli sportowiec jest w stanie połączyć dobrą kondycję fizyczną, a więc wysportowanie, z odpowiednią techniką, to na pewno po kilku latach treningów będzie w stanie dojść na sam szczyt kariery sportowej.

Nie mniej jednak nie każdy to potrafi, bo wymaga to poświęcenia sporej części swojego życia, a nie każdy sportowiec może zdobyć się na takie wyrzeczenie, jeżeli sportu nie kocha, a robi to tylko w celach zarobkowych. Dobre warunki fizyczne nie gwarantują nam więc zwycięstwa, trzeba mieć w sobie przede wszystkim trochę pokory, bo tylko ona będzie motywowała nas do kolejnych zwycięstw i coraz trudniejszych treningów. Sport jest rzeczą naprawdę piękną, ale tylko wtedy, gdy robimy dokładnie to, co kochamy, a nie to co musimy. Podstawą do rozpoczęcia treningów jest zawsze wynajęcie trenera, bo to on ukierunkuje nasz rozwój i ostatecznie doprowadzi do zwycięstwa.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.