siłownia

Siłownia

Jednym z najpopularniejszych wśród młodzieży sportów, jest odwiedzanie siłownie. To stwierdzenie sprawdza się szczególnie jeżeli chodzi o chłopców, bo to właśnie oni chcą jak najszybciej wyglądać męsko, czyli wyrobić sobie odpowiedni wygląd – o tym wszystkim decydują przecież mięśnie. Jest to sport na pewno dla wielu dość przyjemny, bo daje widoczne rezultaty takie jak rozrost masy mięśniowej lub też przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju ćwiczeń, zrzucenie nadwagi, bo to także z nią często borykają się młodzi chłopcy.

Na pewno jest to dla nich dość poważny problem, nie mniej jednak częste wizyty na siłowni, mogą sprawić, że nasze ciało zmieni się po prostu nie do poznania. Siłownia to miejsce, gdzie wykonywać można różnego rodzaju ćwiczenia, dzięki znajdującym się tam odpowiednim narzędziom jak na przykład atlasie czy też ławeczce do podnoszenia ciężarów. Oczywiście do uprawiania tego sportu potrzebnych jest jeszcze bardzo dużo rzeczy, nie mniej na domowe potrzeby, ławeczka wraz z obciążeniami w zupełności wystarczy. Duża część osób uprawiających ten sport chodzi na specjalne urządzone siłownie, do których wykupuje się karnet lub płaci się każdorazowo za wejście. Nie mniej jednak, jeżeli kilka osób jest chętnych na takie regularne ćwiczenia, to zawsze można wydać trochę pieniędzy i urządzić sobie taka siłownie we własnym domu. Na pewno jest to o tyle bardziej komfortowe, że nasze miejsce ćwiczeń mamy pod ręką i nie musimy już nigdy więcej za nie płacić. Robi tak wiele młodych osób mieszkających przede wszystkim w blokach – swoje siłownie urządzają w niezagospodarowanych piwnicach, które są miejscem po prostu idealnym do uprawiania tego sportu. Mimo że siłownia uważana jest jako miejsce uprawiania sportu, to już sama ta nazwa żadnym sportem nie jest – siłownię odwiedzamy wtedy, gdy chcemy wykształcić nasze mięśnie, które będą nam potrzebne podczas uprawiania innej sportowej dyscypliny. Trzeba pamiętać jednak, że aby takie ćwiczenia przyniosły widoczne efekty, to muszą być wykonywane w miarę systematycznie, dlatego wizyta w siłowni przynajmniej co drugi dzień jest po prostu konieczna do otrzymania odpowiednich rezultatów.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.