siła

Pływanie

Sportów, które uprawiać można w wodzie jest dość wiele – poprzesz windsurfing, kajakarstwo, aż do wyścigów motorówek. Nie mniej jednym z najbardziej popularnych sportów wodnych jest pływanie. Na pewno sporo o nim słyszeliśmy, mieliśmy przecież w tej dziedzinie dość dobrą zawodniczkę, która z dumą reprezentowała nasza kraj. Pływanie jest oczywiście określeniem dość ogólnym, bo istnieją różne sposoby, na przykład żabka czy też motylek i każdy sportowiec wyróżnia się w jednym stylu i to właśnie w nim reprezentuje dany kraj. Zależne jest to oczywiście od tego, co kto umie najlepiej, a nie można być przecież dobrym we wszystkim i na pewno zdaje sobie sprawę z tego każdy, kto kiedykolwiek sport uprawiał. Nie mniej jednak pływanie nie obejmuje tylko zawodów, bo jest to sport, który uprawiać może każdy z nas, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Pływać możemy w miastowych basenach, po prostu wykupujemy do nich wstęp i już cieszyć możemy się z możliwości popływania. Wiele ludzi jednak wybiera się na basen w celu rozrywkowym, my jednak odłączmy się od tej grupy, bo po prostu warto jest wykorzystać czas spędzony na basenie na uprawiania sportu. Takie pływanie na pewno pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniej kondycji, bo podczas jego wykonywania, pracują niemal wszystkie mięśnie, szybciej palimy więc także tkankę tłuszczową, nasze ciało staje się smuklejsze.

Pływanie jest po prostu dobre na wszytko, nieważne czy chcemy schudnąć czy uzyskać lepszą kondycję – jest to sport, który sprawia, że całe nasze ciało pracuje, wszystkie więc jego czynności, będą zachowane. Podczas pływania dość dużo się spala, dlatego tak często wychodzimy z basenu po prostu głodni – jest to dobry dowód na to, że naprawdę nasz organizm stracił sporo energii na uprawianiu tego sportu, a takie regularne ćwiczenia na pewno przyniosą wymarzone efekty. Warto jest więc spróbować i wybrać się od czasu do czas na basen, bo na pewno nam to nie zaszkodzi, a zapewne z czasem uprawiania tego sportu stanie się dla wielu z nas po prostu czystą przyjemnością.

Kulturystyka

Na pewno każdy z nas nieraz widział bardzo umięśnionych mężczyzn, którzy wystawiają swoje doskonale wyrzeźbione ciało na pokaz, a spośród nich zostaje wybrany ten najlepszy, najdoskonalszy – ten sport nazywany jest kulturystyką. Kulturystyka wymaga od sportowców wielkiego poświęcenia, muszą oni spędzać długie godziny na doskonaleniu swojego ciała, jeść odpowiednie rzeczy czyli stosować dietę. Poświęcają więc całe swoje życie temu sportowi, bo tylko w ten sposób mogą wyrzeźbić swoje ciało. Kulturystyka jest sportem bardzo popularnym w dzisiejszych czasach i nie jest ona tylko domeną mężczyzn, bo także kobiety biorą w niej udział – te dwie płci oceniane są pod względem innych rzeczy, dlatego nie wolno ich w żaden sposób łączyć tak samo jak na przykład siatkówki męskiej i damskiej, bo mężczyźni z założenia są lepszymi sportowcami – mają o wiele więcej siły i wytrzymałości. Na pewno wielu z nas nie przypadły do gustu ciała tych kulturystów, gdyż wyglądają one po prostu nienaturalnie, nie mniej jednak dla nich jest to ideał wyglądu, pokochali ten sport, a że mają wolą wolę, to mogą robić to co chcą, czyli kochają – rzeźbić swoje ciało.

Uprawianie kulturystyki wiąże się jednak z wieloma godzinami spędzonymi dziennie na siłowni, bo tylko takie regularne i systematyczne treningi, są w stanie doprowadzić nasze ciało do perfekcji, a przecież właśnie to jest głównym celem każdego kulturysty. Na pewno żaden z nich nie spocznie na laurach, bo wyrzeźbienie kolejnych pokładów masy mięśniowej trwa bardzo długo, dlatego skoro już poświęcili tak dużo czasu na treningi sportowe, to szkoda byłoby z tego zrezygnować. Jest to na pewno sport wykończający, bo ćwiczyć trzeba bez wytchnienia, pić bardzo dużo wody, dosłownie wpychać ją w siebie, trzymać się także ściśle określonej diety ukierunkowanej na przyrost masy mięśniowej – jest to po prostu poświęcenie na lata, ale na pewno da ono widoczne rezultaty. Jeżeli fascynuje nas ten sport, to treningi powinniśmy zacząć jak najwcześniej, bo jeżeli będziemy zwlekać, to zawsze będziemy parę kroków za naszymi sportowymi przeciwnikami.

Wspinaczka

Wielu sportowcom nie wystarcza uprawianie normalnej dyscypliny sportowej, bo potrzebują oni dreszczyku emocji, który dać im mogą tylko i wyłącznie sporty ekstremalne. Na pewno pierwszym takim sportem, który przychodzi nam na myśl jest skok na Bungee, nie mniej jednak to nie o nim będziemy dzisiaj rozmawiać. O wiele bardzo interesuje nas sport, w którym dużo zależy od samej osoby go uprawiające, ma ona prawo podejmować decyzję, które mają czasami wpływ na jej zdrowie i życie. Mowa tu oczywiście o wspinaczce górskiej – sporcie bardzo niebezpiecznym, wymagającym wielkiej siły i determinacji, ale przede wszystkim pasji, bo to po prostu trzeba lubić. Wspinaczkę górską można uprawiać tylko i wyłącznie latem, bo jej środowiskiem trenowania są góry, które naturalnie w zimie okryte są śniegiem, przez co uprawianie tego sportu staje się bardzo niebezpieczne, a wręcz niemądre. Wspinaczka na pewno nie jest sportem dla każdego, bo nie wszyscy mamy tak wielką odwagę, aby wspinać się po wysokich górach, nie bać się otaczającej nas przestrzeni jak i świadomości, że przecież znajdujemy się na bardzo dużej wysokości i każdy zły, nieprzemyślany ruch może zakończyć się tragedią.

Ten sport jest więc także bardzo stresujący, dlatego w większości przypadków uprawiają go mężczyźni, mają oni także znacznie więcej siły niż kobiety, są więc w stanie wspinać się po górach przez wiele godzin. Znacznym minusem tego sportu jest fakt, że jeżeli już rozpoczniemy wspinać się na daną górę, to nie możemy przestać, nie możemy się wrócić – musimy znaleźć w sobie siłę, aby iść dalej, takie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze dla wszystkich uczestników. Wspinaczka jest więc sportem bardzo ryzykownym, trzeba znać swoją siłę nie tylko fizyczną, ale także psychiczną, bo w sytuacjach kryzysowych, które tutaj się bardzo często zdarzają, trzeba umieć podejmować szybkie i właściwe decyzje, bo mogą mieć one wpływ na nasze zdrowie, a nawet życie. Z całą pewnością nie jest to także sport dla ludzi o słabych nerwach, weźmy to więc pod uwagę, gdy planujemy wybrać się na taką wspinaczkę.

Treningi

Jeżeli zaczynamy uprawiać jakikolwiek sport, to pierwszą rzeczą jaką robimy, jest ustalenie schematu treningów. Treningi są po prostu elementem niezbędnym do nauki i doskonalenia się w danej dyscyplinie, bez nich nie byłoby żadnego sportowca. Podczas treningów zawodnicy nie tylko ćwiczą swoje ciało, aby stało się one jak najlepsze w swojej dziedzinie, ale także poznają techniki, które później pozwalają im zbliżyć się do zwycięstwa. Żaden więc trening nie może zostać zlekceważony, bo może mieć on znaczący wpływ na rozwój kariery sportowej danej osoby. Jeżeli dopiero jesteśmy początkującymi zawodnikami, to na pewno w każdej dziedzinie doskonalić możemy się sami, ale jeżeli przechodzimy na zawodowstwo, to wynajęcie prywatnego trenera jest wręcz niezbędne nie tylko do osiągania samych zwycięstw, ale do dorównania poziomu naszych przeciwników – wszyscy teraz takiego trenera posiadają, więc nie ma co dziwić się, że poprzeczka w każdej dyscyplinie sportowej postawiona jest dość wysoko i żaden amator nie jest w stanie jej dorównać. Treningi doskonalą nasze ciało, pomagają nam osiągać sukcesy, czyli także zarabiać, bo dla wielu zawodników sport jest właśnie źródłem utrzymania – spędzają oni całe dnie na treningach, nie mają więc czasu na jakąkolwiek pracę, więc potem chcą zająć jak najlepsze miejsce, bo z każdym z nich wiąże się określone wynagrodzenie pieniężne. Gdyby nie te pieniądze, na pewno nie wiele osób uprawiałoby jakikolwiek sport, bo kto mądry poświęca całe swoje życia na coś, z czego i tak nie będzie miał pieniędzy – pojawia się tutaj także pytania, z czego taka osoba będzie żyła. Nie ma więc co mówić, że sport się sprzedaje, on po prostu staje się zawodem.

Takim zawodem jest też trenowanie nowych zawodników przez dawnych asów sportu, to właśnie oni doskonalą umiejętności aktualnych mistrzów i czynią ich niepokonanymi, posiadają bowiem wielkie doświadczenie w danej dyscyplinie. Podsumowując – bez treningów sport na pewno nie mógłby istnieć, bo żadna osoba nie poświęcała by się mu wtedy w całości, w rezultacie czego, uprawianie sportu stałoby się przykrym obowiązkiem, a nie przyjemnością.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.