ruch

Taniec

Spotem bardzo popularnym wśród młodzieży, którego liczba zwolenników zwiększa się dosłownie każdego dnia jest taniec. Jest to sport przeznaczony dosłownie dla wszystkich, ale wiadomo że osoby uzdolnione, będą sobie z nim lepiej radziły, nie mniej jednak tańczyć może każdy, bo ten sport daje ludziom poczucie wolności. Taniec jest lekarstwem dosłownie na wszystko, dostarcza nam ruchu, zaliczyć więc można go do dyscyplin sportowych. Oczywiście pojęcie tańca jest dość ogólne, bo są przecież różne jego rodzaje, nie mniej jednak tylko taniec towarzyski występuje jako dyscyplina sportowa i można startować na międzynarodowych zawodach.

Taniec typowo młodzieżowy nie jest oficjalną dyscypliną sportową, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli dużo tańczymy i poświęcamy się temu bez końca, to z całą pewnością możemy stwierdzić, że uprawiamy sport. Wiele osób tego nie rozumie, bo sport to nie tylko gry, biegi, ale także wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne, które sprawiają, że nasze ciało się zmienia, rzeźbi, chudnie, szczupleje. Sport wpływa także dobrze na naszą kondycję, a z całą pewnością codziennie treningu spędzone na tańczeniu nie pozostaną bez wpływu na naszą kondycję. Sam taniec towarzyski jest już nieco mniej ruchliwy, jednak podczas wielogodzinnych treningów można się sporo namęczyć. Tańczenie wymaga od sportowców wielkiej precyzji, bo każdy ruch zostanie zauważony i ma on wpływ na ogólną ocenę tańca, trzeba także pamiętać o odpowiedniej pozycji, bo to także ona decyduje o ocenie danego układu. Aby para stała się doskonała w tym co robi, to ćwiczyć musi niemal przez całe życie, nadążając za trendami, które raz po raz się zmieniają, trzeba więc ćwiczyć przez całe lata. Taniec nie jest sportem łatwym, a na pewno nie polecamy dla osób bez talentu, bo z pewnością po jakimś czasie się one zniechęcą, po co więc marnować swoje i czyjeś nerwy. Dryg do tańca trzeba mieć po prostu w sobie, nie da się tego nauczyć, a jedynie udoskonalić. Jeżeli jednak poświęcimy się temu sportowi bez końca, to na pewno zostanie to zauważone i docenione.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.