rower

Jazda na rowerze / kolarstwo

Na pewno każdy z nas chociaż raz w życiu próbował jazdy na rowerze i wie, jak wielka to przyjemność nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Być może dlatego wiele osób decyduje się zostać zawodowymi kolarzami, zarabiać tym sportem na życie, bo przecież robić to, co się kocha, jest szczytem szczęścia w naszym życiu. Kolarstwo uznawane może być jednak nie tylko jako sport zawodowy, bo wielu z nas kupuje rowery także jako środek transportu, w końcu fajnie jest wybrać się z rodziną na przejażdżkę w niedzielne popołudnie, a dodatkowo dzięki temu dobrze wpłynąć na swój organizm. Kolarstwo jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne, jest to niemal jeden z najczęściej uprawianych sportów, bo rower po prostu ułatwia nam życie.

Na pewno w każdym domu znajduje się ich parę, zazwyczaj każda osoba ma swój własny, rower jest po prostu rzeczą uniwersalną, ogólnodostępną, ale to także wpływa na jego cenę, bo to właśnie ze względu na nią jest on tak bardzo rozpowszechniony. Kolarstwo jest sportem nie mniej jednak uprawianym także zawodowo, kolarze biorą udział w różnego rodzaju zawodach, wymagających dobrej kondycji fizycznej, siły, wytrzymałości, a przede wszystkim bardzo dobrze rozwiniętych mięśni nóg, bo to właśnie one w znacznej mierze napędzają rower. Ten sport został rozpowszechniony już bardzo dawno, bo przecież już dzieci na ulicy urządzają sobie wyścigi, ciężko więc, aby nie robili tego dorośli – oczywiście w profesjonalny sposób. Rower towarzyszy nam niemal każdego dnia, codziennie na ulicy spotykamy przynajmniej kilku rowerzystów, a ich liczba w okresie letnim szczególnie się nasila. Jest to bardzo dobry znak, bo w końcu zaczynamy dbać o naszą kondycję, ale też o środowisko, w końcu podróżując rowerem nie wydzielamy żadnym spalin, więc jest on zdrowy nie tylko dla nas, ale także dla naszego otoczenia. Jak widzimy jazda rowerem ma same plusy, warto więc się na nią zdecydować, bo w słoneczny dzień, potrafi ona dostarczyć naprawdę wiele radości, jest to sport przeznaczony dosłownie dla każdego, więc warto korzystać z jego zalet.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.