narciarstwo

Narciarstwo

Na pewno zdajemy sobie sprawę z faktu, że sport nie jest uprawiany tylko i wyłącznie latem, istnieją przecież sporty typowo zimowe, których uprawianie inną porą roku jest po prostu niemożliwe. Do takich sportów należy na przykład narciarstwo, które dzięki Adamowi Małyszowi sprawiło, że Polska zabłysnęła. Także dzięki temu każdy Polak wie, jakimi zasadami rządzi się ta dyscyplina sportu, jak wyglądają zawody – ten sport rozbudził w nas wielką miłość i zamiłowanie, wiele osób go trenuje chcąc stać się tak samo dobrymi jak sam Adam Małysz. Narciarstwo jest jednak sportem bardzo wymagającym, bo oprócz odpowiedniej techniki, musimy mieć jak najsilniejsze mięśnie nóg połączone z możliwie niską wagą. Mięśnie nóg pomagają wybijać się z progu, jak i lądować w możliwie najlepszy sposób. Taka technika, mięśnie i dieta, mogą sprawić, że osiągniemy sukces w tym sporcie, nie mniej jednak konkurencja jest dość duża i to na bardzo wysokim poziomie. Ten sport zaczyna trenować się już za młodu, bo wtedy mamy duży wpływ na wagę i wygląd naszego ciała, jesteśmy w stanie więc dostosować go do uprawiania tego sportu. Narciarstwo jest popularne nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, bo posiada jasne zasady, połączone z kroplą adrenaliny, w końcu taki skok to przecież narażanie własnego życia i robić mogą to tylko osoby doświadczone, które nie zrobią sobie krzywdy. Narciarstwo dla wieli jest sposobem zarobkowania, bo wygranie Mistrzostw Świata wiąże się z wielką nagroda pieniężną, trzeba jednak być najlepszym sportowcem w swojej dziedzinie, a niestety, nie każdy to potrafi, a zwycięzca zawsze jest tylko jeden.

Narciarstwo to sport, który każdego roku gromadzi setki tysięcy widzów nie tylko przed telewizorami, ale także wokół skoczni, bo to właśnie takie miejsca dostarczają kibicom największych emocji. Ten sport ogólnie można potraktować jako ten, który zrzesza naród, nie ma tu podziału na żadne drużyny, kibicujemy przecież naszym reprezentantom. Narciarstwo na pewno kojarzy nam się z zimą, ale to dobrze że jest to sport właśnie zimowy, bowiem latem mamy wiele innych dyscyplin, natomiast zimą zdecydowanie ich brakuje. Cieszmy się więc z tego rozwoju narciarstwa w Polsce, bo być może za parę lat będziemy mieli szansę obserwować kolejną osobę, która w ten dyscyplinie wejdzie na sam szczyt.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.