jazda

Skateboarding

Sportem typowo młodzieżowym, na punkcie którego aktualnie panuje totalna moda, jest skateboarding. Polega on na jeździe na deskorolce, nie jest to jedyny element tego sportu – składa się on także z różnych akrobacji wykonywanych na rampie, których wyćwiczenie i wykonanie, wymaga od skatera nie tylko wielkiej kondycji fizycznej, ale i odpowiedniej techniki. Skateboarding nie jest sportem prostym, chociaż na pierwszy rzut oka taki się właśnie wydaje – na pewno każdy z nas chciał go kiedyś uprawiać. Jest on po prostu bardzo ciekawy, trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że wykonując różne sportowe akrobację, możemy po prostu zrobić sobie krzywdę, a podłożem, na które upadniemy, będzie beton, więc na pewno w żaden sposób nie zamortyzuje on nasze upadku. Takie upadki z reguły zakończają się kontuzją, która wymaga długiej rehabilitacji, podczas której uprawianie jakiegokolwiek sportu jest surowo zabronione, bo możemy tylko ją pogłębić. Zaczynając jednak uprawiać ten sport trzeba liczyć się z takimi kontuzjami, w końcu chcąc się rozwijać, musimy uczyć się coraz to nowych akrobacji wykonywanych na rampie, a to wymaga poświęceń. Często zdarza się, że nie ma kto nas uczyć, więc robimy to sami, przez co takie wypadki w czasie treningu stają się po prostu codziennością.

Pół biedy, gdy kończą się one zadrapaniem czy co najwyżej siniakiem, niedobrze jest wtedy, gdy wpływają one na naszą możliwość uprawiania sportu. Trzeba więc podczas treningów być przede wszystkim bardzo ostrożnym, bo beton na pewno nie jest najlepszym miejscem na upadek. Skateboarding jest sportem w dzisiejszych czasach bardzo popularnym, uprawiają go całe rzesze ludzi, a ich liczby zwiększa się każdego, kolejnego lata, jest to sport bowiem nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet. Organizowane są także zawody sportowe, podczas których zawodnicy z całego świata prezentują swoje niesamowite umiejętności. Oglądając takie wyczyny, warto zastanowić się, jak wiele odwagi i samozaparcia w sobie mają ci sportowcy – na pewno niejeden z ich sukcesów, rozpoczął się upadkiem.

Łyżwiarstwo

Sport uprawiany nie jest tylko latem, ale także zimą, i istnieje całkiem sporo takich zimowych dyscyplin sportowych. Oprócz najbardziej popularnego w Polsce narciarstwa i hokeju jest także łyżwiarstwo. Jest to sport, który głównie kojarzy nam się z kobietami, nie mniej jednak także mężczyźni osiągają w tej dyscyplinie dość dobre wyniki. Zawody łyżwiarskie polegają na pokazaniu jak największej liczby akrobacji, ocenianych jak najwyżej, bo w końcu czas przeznaczony na zaprezentowanie się danego sportowca jest dość ograniczony, więc musi on wybrać triki najwyżej oceniane, ale przede wszystkim wykonać je perfekcyjnie. Podczas takich zawodów sędziowie zwracają uwagę nie tylko na układ, ale także na strój danego zawodnika, a także muzykę – wszystkie te elementy, muszą ze sobą idealnie współgrać, tylko takie dopasowanie może zdobyć uznanie wśród sędziów. Łyżwiarstwo jest dyscypliną dość ciężką, bo wszystkie treningi odbywają się na lodzie, przez co sportowcy są narażeni na kontuzje, które na pewno nie sprzyjają ich sportowej karierze. Często zawodnicy występują także w parach, wtedy układ może być znacznie bardziej efektowniejszy, na pewno będzie wzbudzał wśród widzów większe emocje, bo można wykonać przecież o wiele więcej akrobacji.

Takie występy są po prostu dla wszystkich o wiele ciekawsze, a sam sport staje się bardziej profesjonalny, przyciąga większe rzesze fanów. Sportowiec, który chce uprawiać łyżwiarstwo, musi zwracać uwagę na wszystko, co je, bo dieta jest w tym sporcie dość istotnym elementem – niska waga ciała pozwala na wykonywanie akrobacji na wyższym poziomie, dlatego łyżwiarki muszą mieć po prostu idealną figurę, ale też dobrze wykształcone mięśnie, bo nie wszystkie akrobacje, da się bez nich wykonać. Jest to więc sport bardzo wymagający, trzeba ćwiczyć długie lata aby pozbyć się strachu związanego z upadkiem, bo wiele początkujących sportowców właśnie tego się obawia, a przez to nie daje z siebie wszystkiego – ta droga na pewno nie zaprowadzi ich na szczyt sportowej kariery.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.