aktywność

Sport, a kondycja

Na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że podejmując uprawianie jakiegokolwiek sportu, nasza kondycja się poprawi. Sport jest lekiem po prostu na wszystko, więc jeżeli tylko będziemy uprawiać go regularnie, to na pewno będzie to miało wpływ nie tylko na naszą kondycję, ale także na zdrowie. Nie wolno więc pozostawać nam obojętnymi na to zbawienne działanie sportu, bo może on wnieść naprawdę dużo dobrego do naszego życia. Każdy z nas lubi co innego, nie ma więc jednej recepty, jaki sport powinniśmy uprawiać, aby miało to jak najlepszy wpływ na nasz organizm. Każdy rodzaj sportu, który wymaga od nas zaangażowania fizycznego, na pewno będzie miał wpływ na naszą kondycję, nie ważne więc czy uprawiamy piłkę nożną, siatkową, ręczną czy jeszcze inny rodzaj sportu – ważne, że się ruszamy, a to właśnie ruch ma zbawienny wpływ na nasze ciało. Wraz z poprawiająca się kondycją, sport będzie miał także wpływ na nasz wygląd. Wysportowane ciała to zazwyczaj efekt ciężkiej pracy, długich godzin spędzonych na siłowni czy na uprawianiu danego typu sportu. Takie osoby zwykle onieśmielają nas, warto jednak zwrócić uwagę, jak wiele pracy musiały one wsadzić w swoje ciało i jak najbardziej należy im się za to szacunek.

Oczywiście podejmując uprawianie jakiegoś sportu, nie powinniśmy się także za bardzo przepracowywać, bo na początku nasze ciało nie jest przyzwyczajone do tak ciężkiej pracy, może mieć więc to odwrotne skutki od tych, które zamierzaliśmy osiągnąć. Należy więc uważać, aby nie przekroczyć tej dziennej, zalecanej dawki sportu, bo na pewno pojawią się także zakwasy, więc każde kolejne ćwiczenia będą sprawiać nam ból,a przecież nie o to chodzi w uprawianiu sportu – ważne jest, by ta praca była dla nas satysfakcjonująca, byśmy czerpali radość z każdej godziny spędzonej w sposób aktywny, bo przecież w ten sposób uzdrawiamy nasz organizm. W dzisiejszych czasach, gdzie godziny spędzamy przed telewizorem czy komputerem, naprawdę nie wiele ludzi decyduje się na regularne uprawianie sportu. Więc jeżeli chcemy decydować o naszym życiu i zdrowiu, to warto podążać ich tropem i rozpocząć uprawianie sportu już dziś!

Sportowe wakacje

Nie dla każdego z nas wakacje spędzone na wylegiwaniu się na plaży są szczytem marzeń – wiele osób woli spędzić je na sposób sportowy, co oczywiście jest zjawiskiem bardzo dobrym, jednak rzadko spotykanym w dzisiejszych czasach. Podczas pracy zazwyczaj nie mamy czasu na uprawianie sportu, bądź tez wracamy z niej zbyt zmęczeni, przez co nie możemy się w żaden sposób realizować sportowo, jednocześnie nasza kondycja, nie pozostaje to też bez wpływu na nasze ciało. Dlatego warto jest podczas trwania urlopu korzystać z dobrodziejstwa jakim jest sport, bo może mieć on bardzo dobry wpływ na nasz organizm, a przecież o właśnie takie dobre samopoczucie nam chodzi w czasie wakacji. Sport może także dobrze wpływać na nasza sylwetkę, więc warto w okresie wakacji poświęcić na to trochę czasu, a na pewno zauważymy znaczną zmianę. Jeżeli w czasie trwania urlopu będziemy codziennie odbywać ciężkie treningi, to na pewno wpłynie to pozytywnie na nasz wygląd, na naszą wagę, a także na nasze samopoczucie. Sport jest po prostu lekarstwem na wszystko, warto jest więc się do niego przekonać, bo nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele może on zmienić w naszym światopoglądzie. Na pewno sporo osób będzie twierdzić, że po co niepotrzebnie się męczyć, w końcu wakacje to czas odpoczynku, ale dopóki nie spróbują, to się nie dowiedzą. Uprawianie sportu jest po prostu dla wielu ludzi czystą przyjemnością, z której czerpią energię i wielką radość. Jeżeli w taki sposób do tego podejdziemy, to przekonamy się jak wielki wpływ na nasze ciało ma uprawianie sportu.

Nie musimy od razu rzucać się na żadne profesjonalne dyscypliny sportowe, na pewno jazda na rowerze w zupełności wystarczy, także gra w piłkę siatkową i nożną nie jest złym pomysłem szczególnie dlatego, że dodatkowo mamy szansę spędzić czas ze znajomymi, czyli świetnie się bawić. Na pewno jest to bardzo komfortowe wyjście, ale naprawdę warto jest z niego korzystać, bo jeżeli będziemy sport uprawiać regularnie, to nasza sylwetka się wykształci, a my będziemy mogli podziwiać tego cudowne efekty.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.