Indywidualnie

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka jest to dział sportowy obejmujący takie dyscypliny sportowe jak bieganie, sprint, bieg przez płotki, skok w dal, skok o tyczce oraz wiele, wiele innych. Najczęściej na mistrzostwach światowych odbywane są zawody z poszczególnych dyscyplin lekkoatletyki, odbywają się one najczęściej na stadionie o owalnym kształcie – na pewno wszyscy kojarzymy to boisko. Podczas gdy wokół niego biegają lekkoatleci, w środku odbywają się zawody innych dyscyplin jak na przykład skok w dal czy ten skok o tyczce. Wszystko dzieje się w jednym czasie, więc często ciężko jest nam to kontrolować. Odchodząc jednak od mistrzostw świata, warto nieco przybliżyć ten dział sportowy jakim jest lekkoatletyka. Typowy lekkoatleta na pewno nie jest zbyt gruby, ale jednocześnie umięśniony, bo takie mięśnie pomagają mu w szybszych biegu, wyższym skakaniu czy też mocniejszym odbiciu. Najważniejsze w lekkoatletyce są oczywiście mięśnie nóg, bo to one najbardziej pomagają sportowcom.

Dlatego też ich treningi są skierowane na rozwój głównie tych partii mięśni, nie wolno zapominać także o odpowiedniej technice, bo lekkoatletyka ma to do siebie, czy liczy się tutaj każda sekunda, nie wolno sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę, bo to oznacza porażkę. Światowa lekkoatletyka jest na tak wysokim poziomie, że osoba dopiero zaczynająca uprawiać ten sport, będzie musiała spędzić lata trenując swoje mięśnie, a i przygotowując odpowiednią technikę, która musi okazać się lepsza od tej, którą stosują przeciwnicy. Jednak te techniki często jest powtarzają, wtedy o zwycięstwie decyduje już tylko siła mięśni, a i sportowa determinacja. Możemy tylko wyobrazić sobie, jak wiele tacy sportowcy poświęcają, ile dają w to serce, skoro trenują cztery lata, aby przez kilka minut móc zabłysnąć, co dla większości i tak okazuje się porażką, bo wygrywa tylko jeden i tylko ten jeden zawodnik jest w pełni zadowolony z roboty, którą wykonywał, z tych tysięcy godzin spędzonych na doskonaleniu swojego ciała. Warto jest więc doceniać takich sportowców, jak i sam sport jakim jest lekkoatletyka, bo wymaga on wielkich poświęceń, a wielu z nas nie zdaje sobie nawet z tego sprawy.

Boks

Sportem raczej brutalnym i najczęściej przeznaczony dla mężczyzn jest boks. Na pewno nie powinni oglądać go ludzie o słabych nerwach, bo naprawdę zawodnikami często targają skrajne emocje, nieraz poleje się krew, cały sport jest dość brutalny, mimo iż istnieją określone reguły gry i zawodnicy jak najbardziej ich przestrzegają. Jest to sport przeznaczony tylko dla wytrwałych, na pewno nie każdy może go uprawiać. Wymaga on wielkiego zaangażowania, długich godzin spędzonych na doskonaleniu swojego ciała, a także odpowiedniej techniki, która pomoże nam unikać ciosów oraz wymierzać je jak najcelniej i najszybciej. Boks jest sportem podzielonym na kilka kategorii, w zależności od wagi zawodników, więc dany zawodnik nie może przekroczyć wagi dopuszczalnej w swojej klasie, by nie zostanie zakwalifikowany na zawody – wówczas byłyby one po prostu niesprawiedliwe. Jeżeli decydujemy się na uprawianie tego sportu, musimy być przygotowani na ból, bo będzie on towarzyszył nam nie tylko podczas zawodów, ale na co dzień, w czasie treningów, bo są one dość intensywne i na pewno nie każdy z nas dałby sobie radę.

Wszyscy bokserzy posiadają swojego trenera, który wskazuje im ścieżkę rozwoju sportowego czyli drogę, którą mają podążać, jeżeli chcą odnosić sukcesy w bitwach bokserskich. Na galach sportowych zbierają się w czasie zawodów tysiące ludzi, którzy obstawiają, który zawodnik wygra, kibicują także swoim faworytom i dopingują ich do dalszej walki. Bitwa bokserska składa się z kilku rund, każda z nich zakańcza się konkretnym wynikiem, czyli przewagą jednego z bokserów. Jeżeli następuje nokaut, to gra zostaje przerwana i wygrywa zawodnik nokautujący. Pragniemy jeszcze raz nadmienić, że boks jest sportem naprawdę brutalnym, więc nie każdy z nas będzie chciał i mógł go oglądać. Na pewno też ciężko jest nam postawić sobie siebie w ich sytuacji, bo naprawdę nie jest za ciekawa, ale na pewno żaden z bokserów nie uprawia tego sportu z przymusu, ale z własnej woli. W końcu jest to sport dość dochodowy jeżeli dobrze sobie radzimy, będziemy mieli możliwość zmierzenia się z bokserami z całego świata, co pozwoli nam rozwinąć umiejętności, które na pewno przydadzą się w niejednej walce.

Jazda na rowerze / kolarstwo

Na pewno każdy z nas chociaż raz w życiu próbował jazdy na rowerze i wie, jak wielka to przyjemność nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Być może dlatego wiele osób decyduje się zostać zawodowymi kolarzami, zarabiać tym sportem na życie, bo przecież robić to, co się kocha, jest szczytem szczęścia w naszym życiu. Kolarstwo uznawane może być jednak nie tylko jako sport zawodowy, bo wielu z nas kupuje rowery także jako środek transportu, w końcu fajnie jest wybrać się z rodziną na przejażdżkę w niedzielne popołudnie, a dodatkowo dzięki temu dobrze wpłynąć na swój organizm. Kolarstwo jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne, jest to niemal jeden z najczęściej uprawianych sportów, bo rower po prostu ułatwia nam życie.

Na pewno w każdym domu znajduje się ich parę, zazwyczaj każda osoba ma swój własny, rower jest po prostu rzeczą uniwersalną, ogólnodostępną, ale to także wpływa na jego cenę, bo to właśnie ze względu na nią jest on tak bardzo rozpowszechniony. Kolarstwo jest sportem nie mniej jednak uprawianym także zawodowo, kolarze biorą udział w różnego rodzaju zawodach, wymagających dobrej kondycji fizycznej, siły, wytrzymałości, a przede wszystkim bardzo dobrze rozwiniętych mięśni nóg, bo to właśnie one w znacznej mierze napędzają rower. Ten sport został rozpowszechniony już bardzo dawno, bo przecież już dzieci na ulicy urządzają sobie wyścigi, ciężko więc, aby nie robili tego dorośli – oczywiście w profesjonalny sposób. Rower towarzyszy nam niemal każdego dnia, codziennie na ulicy spotykamy przynajmniej kilku rowerzystów, a ich liczba w okresie letnim szczególnie się nasila. Jest to bardzo dobry znak, bo w końcu zaczynamy dbać o naszą kondycję, ale też o środowisko, w końcu podróżując rowerem nie wydzielamy żadnym spalin, więc jest on zdrowy nie tylko dla nas, ale także dla naszego otoczenia. Jak widzimy jazda rowerem ma same plusy, warto więc się na nią zdecydować, bo w słoneczny dzień, potrafi ona dostarczyć naprawdę wiele radości, jest to sport przeznaczony dosłownie dla każdego, więc warto korzystać z jego zalet.

Siłownia

Jednym z najpopularniejszych wśród młodzieży sportów, jest odwiedzanie siłownie. To stwierdzenie sprawdza się szczególnie jeżeli chodzi o chłopców, bo to właśnie oni chcą jak najszybciej wyglądać męsko, czyli wyrobić sobie odpowiedni wygląd – o tym wszystkim decydują przecież mięśnie. Jest to sport na pewno dla wielu dość przyjemny, bo daje widoczne rezultaty takie jak rozrost masy mięśniowej lub też przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju ćwiczeń, zrzucenie nadwagi, bo to także z nią często borykają się młodzi chłopcy.

Na pewno jest to dla nich dość poważny problem, nie mniej jednak częste wizyty na siłowni, mogą sprawić, że nasze ciało zmieni się po prostu nie do poznania. Siłownia to miejsce, gdzie wykonywać można różnego rodzaju ćwiczenia, dzięki znajdującym się tam odpowiednim narzędziom jak na przykład atlasie czy też ławeczce do podnoszenia ciężarów. Oczywiście do uprawiania tego sportu potrzebnych jest jeszcze bardzo dużo rzeczy, nie mniej na domowe potrzeby, ławeczka wraz z obciążeniami w zupełności wystarczy. Duża część osób uprawiających ten sport chodzi na specjalne urządzone siłownie, do których wykupuje się karnet lub płaci się każdorazowo za wejście. Nie mniej jednak, jeżeli kilka osób jest chętnych na takie regularne ćwiczenia, to zawsze można wydać trochę pieniędzy i urządzić sobie taka siłownie we własnym domu. Na pewno jest to o tyle bardziej komfortowe, że nasze miejsce ćwiczeń mamy pod ręką i nie musimy już nigdy więcej za nie płacić. Robi tak wiele młodych osób mieszkających przede wszystkim w blokach – swoje siłownie urządzają w niezagospodarowanych piwnicach, które są miejscem po prostu idealnym do uprawiania tego sportu. Mimo że siłownia uważana jest jako miejsce uprawiania sportu, to już sama ta nazwa żadnym sportem nie jest – siłownię odwiedzamy wtedy, gdy chcemy wykształcić nasze mięśnie, które będą nam potrzebne podczas uprawiania innej sportowej dyscypliny. Trzeba pamiętać jednak, że aby takie ćwiczenia przyniosły widoczne efekty, to muszą być wykonywane w miarę systematycznie, dlatego wizyta w siłowni przynajmniej co drugi dzień jest po prostu konieczna do otrzymania odpowiednich rezultatów.

Skateboarding

Sportem typowo młodzieżowym, na punkcie którego aktualnie panuje totalna moda, jest skateboarding. Polega on na jeździe na deskorolce, nie jest to jedyny element tego sportu – składa się on także z różnych akrobacji wykonywanych na rampie, których wyćwiczenie i wykonanie, wymaga od skatera nie tylko wielkiej kondycji fizycznej, ale i odpowiedniej techniki. Skateboarding nie jest sportem prostym, chociaż na pierwszy rzut oka taki się właśnie wydaje – na pewno każdy z nas chciał go kiedyś uprawiać. Jest on po prostu bardzo ciekawy, trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że wykonując różne sportowe akrobację, możemy po prostu zrobić sobie krzywdę, a podłożem, na które upadniemy, będzie beton, więc na pewno w żaden sposób nie zamortyzuje on nasze upadku. Takie upadki z reguły zakończają się kontuzją, która wymaga długiej rehabilitacji, podczas której uprawianie jakiegokolwiek sportu jest surowo zabronione, bo możemy tylko ją pogłębić. Zaczynając jednak uprawiać ten sport trzeba liczyć się z takimi kontuzjami, w końcu chcąc się rozwijać, musimy uczyć się coraz to nowych akrobacji wykonywanych na rampie, a to wymaga poświęceń. Często zdarza się, że nie ma kto nas uczyć, więc robimy to sami, przez co takie wypadki w czasie treningu stają się po prostu codziennością.

Pół biedy, gdy kończą się one zadrapaniem czy co najwyżej siniakiem, niedobrze jest wtedy, gdy wpływają one na naszą możliwość uprawiania sportu. Trzeba więc podczas treningów być przede wszystkim bardzo ostrożnym, bo beton na pewno nie jest najlepszym miejscem na upadek. Skateboarding jest sportem w dzisiejszych czasach bardzo popularnym, uprawiają go całe rzesze ludzi, a ich liczby zwiększa się każdego, kolejnego lata, jest to sport bowiem nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet. Organizowane są także zawody sportowe, podczas których zawodnicy z całego świata prezentują swoje niesamowite umiejętności. Oglądając takie wyczyny, warto zastanowić się, jak wiele odwagi i samozaparcia w sobie mają ci sportowcy – na pewno niejeden z ich sukcesów, rozpoczął się upadkiem.

Narciarstwo

Na pewno zdajemy sobie sprawę z faktu, że sport nie jest uprawiany tylko i wyłącznie latem, istnieją przecież sporty typowo zimowe, których uprawianie inną porą roku jest po prostu niemożliwe. Do takich sportów należy na przykład narciarstwo, które dzięki Adamowi Małyszowi sprawiło, że Polska zabłysnęła. Także dzięki temu każdy Polak wie, jakimi zasadami rządzi się ta dyscyplina sportu, jak wyglądają zawody – ten sport rozbudził w nas wielką miłość i zamiłowanie, wiele osób go trenuje chcąc stać się tak samo dobrymi jak sam Adam Małysz. Narciarstwo jest jednak sportem bardzo wymagającym, bo oprócz odpowiedniej techniki, musimy mieć jak najsilniejsze mięśnie nóg połączone z możliwie niską wagą. Mięśnie nóg pomagają wybijać się z progu, jak i lądować w możliwie najlepszy sposób. Taka technika, mięśnie i dieta, mogą sprawić, że osiągniemy sukces w tym sporcie, nie mniej jednak konkurencja jest dość duża i to na bardzo wysokim poziomie. Ten sport zaczyna trenować się już za młodu, bo wtedy mamy duży wpływ na wagę i wygląd naszego ciała, jesteśmy w stanie więc dostosować go do uprawiania tego sportu. Narciarstwo jest popularne nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, bo posiada jasne zasady, połączone z kroplą adrenaliny, w końcu taki skok to przecież narażanie własnego życia i robić mogą to tylko osoby doświadczone, które nie zrobią sobie krzywdy. Narciarstwo dla wieli jest sposobem zarobkowania, bo wygranie Mistrzostw Świata wiąże się z wielką nagroda pieniężną, trzeba jednak być najlepszym sportowcem w swojej dziedzinie, a niestety, nie każdy to potrafi, a zwycięzca zawsze jest tylko jeden.

Narciarstwo to sport, który każdego roku gromadzi setki tysięcy widzów nie tylko przed telewizorami, ale także wokół skoczni, bo to właśnie takie miejsca dostarczają kibicom największych emocji. Ten sport ogólnie można potraktować jako ten, który zrzesza naród, nie ma tu podziału na żadne drużyny, kibicujemy przecież naszym reprezentantom. Narciarstwo na pewno kojarzy nam się z zimą, ale to dobrze że jest to sport właśnie zimowy, bowiem latem mamy wiele innych dyscyplin, natomiast zimą zdecydowanie ich brakuje. Cieszmy się więc z tego rozwoju narciarstwa w Polsce, bo być może za parę lat będziemy mieli szansę obserwować kolejną osobę, która w ten dyscyplinie wejdzie na sam szczyt.

Łyżwiarstwo

Sport uprawiany nie jest tylko latem, ale także zimą, i istnieje całkiem sporo takich zimowych dyscyplin sportowych. Oprócz najbardziej popularnego w Polsce narciarstwa i hokeju jest także łyżwiarstwo. Jest to sport, który głównie kojarzy nam się z kobietami, nie mniej jednak także mężczyźni osiągają w tej dyscyplinie dość dobre wyniki. Zawody łyżwiarskie polegają na pokazaniu jak największej liczby akrobacji, ocenianych jak najwyżej, bo w końcu czas przeznaczony na zaprezentowanie się danego sportowca jest dość ograniczony, więc musi on wybrać triki najwyżej oceniane, ale przede wszystkim wykonać je perfekcyjnie. Podczas takich zawodów sędziowie zwracają uwagę nie tylko na układ, ale także na strój danego zawodnika, a także muzykę – wszystkie te elementy, muszą ze sobą idealnie współgrać, tylko takie dopasowanie może zdobyć uznanie wśród sędziów. Łyżwiarstwo jest dyscypliną dość ciężką, bo wszystkie treningi odbywają się na lodzie, przez co sportowcy są narażeni na kontuzje, które na pewno nie sprzyjają ich sportowej karierze. Często zawodnicy występują także w parach, wtedy układ może być znacznie bardziej efektowniejszy, na pewno będzie wzbudzał wśród widzów większe emocje, bo można wykonać przecież o wiele więcej akrobacji.

Takie występy są po prostu dla wszystkich o wiele ciekawsze, a sam sport staje się bardziej profesjonalny, przyciąga większe rzesze fanów. Sportowiec, który chce uprawiać łyżwiarstwo, musi zwracać uwagę na wszystko, co je, bo dieta jest w tym sporcie dość istotnym elementem – niska waga ciała pozwala na wykonywanie akrobacji na wyższym poziomie, dlatego łyżwiarki muszą mieć po prostu idealną figurę, ale też dobrze wykształcone mięśnie, bo nie wszystkie akrobacje, da się bez nich wykonać. Jest to więc sport bardzo wymagający, trzeba ćwiczyć długie lata aby pozbyć się strachu związanego z upadkiem, bo wiele początkujących sportowców właśnie tego się obawia, a przez to nie daje z siebie wszystkiego – ta droga na pewno nie zaprowadzi ich na szczyt sportowej kariery.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.