Gry zespołowe

Jaki sport wybrać?

46Jeżeli ktoś chciałby skutecznie dbać o swój organizm, to wybranie odpowiedniego dla siebie sportu jest dla niego bardzo ważne – jedynie dzięki aktywności fizycznej nasze ciało może rzeczywiście sprawnie funkcjonować.

W chwili obecnej wybór jest tu oczywiście bardzo szeroki, bowiem istniejące już dyscypliny sportowe odznaczają się tak ogromnym zróżnicowaniem, że dosłownie zawsze będziemy w stanie znaleźć wśród nich coś, co spełni nasze preferencje. Warto jednak zastanowić nieco nad tym, czy wolimy zajmować się takim sportem samotnie czy też cieszy nas możliwość dzielenia takiego czasu z innymi ludźmi. W tym drugim przypadku dysponujemy sporym wyborem gier zespołowych, które na pewno będą dla nas doskonałą zabawą.

Taka na przykład piłka nożna ma świetny wpływ na naszą kondycję fizyczną, a równocześnie dzięki temu będziemy mogli przebywać z naszymi przyjaciółmi, co tym bardziej dobrze wpłynie na nasze samopoczucie. Zdecydowanie warto zainteresować się takimi właśnie sportami nieco bliżej, bowiem na pewno znajdziemy wśród nich coś dla siebie odpowiedniego.

Najciekawsze sporty zespołowe

Do uprawiania sportu w większości przypadków nie potrzebujemy właściwie niczego, oprócz zwykłej motywacji. Nie oznacza to jednak, że zawsze jest to takie proste; bardzo często potrzebujemy jeszcze innych ludzi, którzy w przypadku niektórych dyscyplin są zwyczajnie niezbędni.

W końcu istnieje całe mnóstwo sportów zespołowych, przy których – jak sama nazwa wskazuje – potrzebujemy przynajmniej dwóch zespołów złożonych z określonej liczby graczy. Do najpopularniejszych sprotów tego typu zalicza się chociażby piłka nożna, którą pasjonuje się całe mnóstwo ludzi. Takie sporty być może wymagają od nas nieco większej organizacji, bowiem w końcu musimy przekonać tu przynajmniej kilku ludzi do wspólnego spędzania czasu.

Z drugiej jednak strony są one bardzo ciekawe i zawsze niosą ze sobą całe mnóstwo emocji – w końcu musimy tutaj rywalizować z innymi o jak najlepsze wyniki, a ponadto w dużym stopniu od naszych wysiłków zależy sukces całej drużyny. Jeżeli zatem szukamy dla siebie rzeczywiście ciekawego sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu, to zdecydowanie warto zainteresować się tym nieco bliżej!

Sporty zespołowe dla każdego

Istnieje bardzo wiele różnych rodzajów sportów, co oczywiście jest doskonałą wiadomością dla każdego z nas. W końcu dzięki temu dosłownie zawsze będziemy w stanie znaleźć wśród nich dobrą dla siebie dyscyplinę – wystarczy jedynie nieco bliżej się tym zainteresować.

Warto ponadto wiedzieć o tym, że wcale nie musimy decydować się na dyscyplinę w której spędzamy swój czas samotnie, bowiem możemy znaleźć także mnóstwo sportów zespołowych, które są równocześnie doskonałym sposobem na przebywanie w gronie swoich przyjaciół. Świetną propozycją dla każdego, kto tylko jest tym zainteresowany może być na przykład piłka nożna; tej gry nikomu nie musimy chyba nawet przedstawiać, bowiem cieszy się ona w naszym kraju bardzo dużą popularnością.

Wystarczy jedynie posiadać jakiekolwiek grono przyjaciół którzy są tym zainteresowani oraz kawałek wolnego miejsca nadającego się do takiej gry, abyśmy mogli bez żadnych przeszkód oddawać się tego typu aktywnościom zawsze wtedy, gdy tylko mamy na to ochotę. Z takich sportów wynikają wyłącznie same korzyści, zatem warto zapoznać się z nimi nieco bliżej.

Piłka nożna

Narodowym sportem Polski, o czym niestety mało z nas wie, jest piłka nożna. Jest to dla nas tym bardziej dziwne, że w tym sporcie nasza reprezentacja nie radzi sobie za dobrze, nie odnosi żadnych sukcesów, wręcz staje się pośmiewiskiem. Odbiegając jednak od tego tematu, a skupiając się na samym sporcie jakim jest piłka nożna, postaramy się przybliżyć nieco zasady tej gry. Otóż na boisku sportowym zawsze rywalizują ze sobą dwie drużyny, każdy z nich składa się z zawodników i z bramkarza. Mecz piłki nożnej trwa 90 minut, ale zazwyczaj doliczanych jest kilka minut, które zostało stracone podczas całego meczu na różnego rodzaju czynności. Cały mecz dzieli się na dwie równe połowy, które oddziela przerwa, podczas której zawodnicy mogą odpocząć, a kibice ochłonąć z emocji. Piłka nożna jest sportem bowiem bardzo ekscytującym, niemal przez cały mecz zdarzają się sytuacje podbramkowe, które wywołują u widzów wielkie emocje, bo każda z nich zakończyć może się przecież punktem dla jeden z drużyn. Ten sport uprawiany jest nie tylko w lidze światowej, ale i krajowej – każdy kraj posiada swój własny ranking, który dzieli się na Ligi. Takie drużyny zazwyczaj pochodzą z jakiegoś miasta, a jak wiemy miast w Polsce jest bardzo dużo, dlatego samych lig jest aż pięć, a w każdej z nich po kilkanaście drużyn. Pierwsza liga nazywana jest ekstraklasą, bo zawsze grają tam najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy. Zawodnicy w takich drużynach traktują ten sport jako zawód, zarabiają nim na życie i to całkiem spore pieniądze. Nie mniej jednak polska piłka nożna jest znana przede wszystkim nie z dobrej gry, ale nieposłusznych kibiców, wandali, którzy nie wiedzą co to jest zdrowa rywalizacja, biją się między sobą tym samym niszcząc stadiony, a przez to naturalnie dana drużyna traci pieniądze.

Na pewno nie jest to mądre zachowanie, a w wielu krajach da się go uniknąć, warto byłoby się więc nauczyć takiego zachowania jeżeli wybieramy się na jakikolwiek mecz. Piłka nożna jest sportem bardzo ciekawym, a co najważniejsze przeznaczonym dla wszystkich – zarówno mężczyzn jak i kobiet, bo obie te płci mogą się w niej znakomicie sprawdzić.

Piłka siatkowa

Dyscypliną sportowa, dzięki której nasza reprezentacja jest znana na całym świecie, jest piłka siatkowa. Na pewno nieraz o niej słyszeliśmy, bo jest ona niemal tak samo popularna jak piłka nożna, jej mecze rozgrywa się bardzo często w szkołach co sprawia, że nawet najmłodsze dzieci znają tę dyscyplinę. Na boisku rywalizują ze sobą dwie drużyny, które rozstawione są po obu stronach boiska naprzeciw siebie, oddziela się siatka, przez którą zobligowane są podawać sobie piłkę. Jeżeli piłka upadnie na ziemię to punkt otrzymuje jedna z drużyn. Mecz piłki siatkowej może trwać aż pięć setów, bo rozgrywany jest to trzech zwycięstw, więc naturalnie może zakończyć się już po trzech setach. Nie mniej jednak często w tym sporcie zdarza się, że podczas czterech setów, każdy drużyna zdobędzie po dwa punkty, wtedy rozgrywany jest piąty set nazywany time break. Gra toczy się w nim tylko do piętnastu punktów, trzeba więc starannie oddawać strzały, bo każdy punkt jest tutaj niemal na wagę złota. Piłka siatkowa jest w Polsce sportem bardzo popularnym także ze względu na fakt, że nasze dwie reprezentacje – męska i damska – odnoszą liczne sukcesy na arenie światowej.

Polska jest więc znana z wysokiej jakości gry w piłkę siatkową, w przeciwności oczywiście do piłki nożnej. Z tego sportu naprawdę możemy być dumni, powinniśmy więc zawzięcie kibicować naszym zawodnikom, bo wsparcie od publiczności, zawsze motywuje do lepszej gry. W piłce siatkowej na boisku znajduje się bardzo dużo sędziów – liniowi, siatkowy, a i ten spisujący raport i wymieniający zawodników. Trzeba więc uważać na każdy ruch, bo w tym sporcie na pewno nic sędziom nie umknie, ale także przez fakt, że jest ich kilku, to szanse na kupienie meczu przez daną drużynę, są bardzo niskie, przez co gra staję się po prostu zawsze sprawiedliwa. Piłka siatkowa to sport, z którego my Polacy, powinniśmy być jak najbardziej dumni. To zamiłowanie tym sportem widać już nawet w szkołach, gdzie rozgrywanie meczów siatkówki jest jedną z największych atrakcji wychowania fizycznego. Jeżeli dalej będziemy tak dbać o rozwój tego sportu, to kto wie, być może na następnych mistrzostwach uda się nam zwyciężyć.

Hokej

Jednym z najpopularniejszych sportów zimowych jest hokej. Uprawiany jest on na lodowisku, na którym rywalizują ze sobą dwie drużyny składające się z osób znajdujących się na boisku i bramkarza. Hokej nie jest jednak sportem dla wszystkich, bo jest dosyć wymagający, musimy mieć dużo siły, a jednocześnie być sprawnymi fizycznie – na pewno dla wielu jest to granica nie do przekroczenia. Dobrzy sportowcy trenują niemal codziennie, a hokej jest sportem na tyle wymagającym, że nie wolno pozwolić sobie na jakąkolwiek przerwę, bo nie chodzi tu tylko o sprawność fizyczną, ale także o zgranie drużyny i technikę. Polski hokej nie jest jednak na zbyt wysokim poziomie, bo nie posiadamy niestety odpowiednich warunków do rozwoju tego sportu, nie mniej jednak w Stanach zjednoczonych jest on bardzo popularny. Na pewno zgodzi się z nami każdy, kto chociaż trochę zna się na tym sporcie. Jest on bardzo fascynujący, publiczność zasiada na trybunach wokół lodowiska, z których dokładnie mogą podziwiać poczynania swojej drużyny. Ten sport jest jednak nieco brutalny, bo zawodnicy często obijają się o siebie, co niestety sprawia wielu z nich ból.

Niestety w najgorszej sytuacji znajduje się sam bramkarz, który narażony jest na ciosy oddane z ciężkiego krążka, który potrafi wyrządzić sporo krzywd. Jednak rzadko zdarzają się w tym sporcie wypadki, a jeżeli już występują, to przez agresję współzawodników wobec siebie. Takie ekscesy niestety bardzo często mają miejsce w tym sporcie, bo w końcu grają w niego tylko prawdziwi, brutalni mężczyźni. Nie mniej jednak na trybunach podczas takiego meczu znajduje się także sporo kobiet, które są równie dobrymi kibicami tego sportu jak mężczyźni. My Polacy nie zasłynęliśmy jeszcze w tej dyscyplinie, jeżeli jednak troszkę podszkolimy się w tej dziedzinie, to zapewne nam się uda. Kluczem do sukcesu jest wynajęcia odpowiedniego trenera, który będzie posiadał umiejętności na tyle duże, abyśmy nie tylko dorównali innym drużynom, ale przede wszystkim zwyciężyli, co jest przecież marzeniem każdego sportowca.

Piłka ręczna

Sportem, w którym Polacy zaczynają odnosić ostatnio coraz to większe sukcesy, jest piłka ręczna. Na pewno nie byliśmy pionierami w tej dziedzinie, nie mniej jednak radzimy sobie coraz lepiej i zaczynamy odnosić wielkie sukcesy. Podstawową cechą, która odróżnia ten sport jest wielkość piłki, bo jest ona po prostu bardzo mała, poręczna, ale i bardziej dynamiczna, można więc oddawać nią rzuty z o wiele większą prędkością, przez co ten sport nabiera rozpędu, i wzbudza zaciekawienie wśród widzów. Piłka ręczna jest jednym ze sportów rozgrywanych na igrzyskach olimpijskich, być może tez dlatego wywołuje tak wielkie emocje. Mecz jest dość emocjonujący, gdyż tak mała piłką wykonywać można dość dalekie rzuty, przez co jej pozycja cały czas się zmienia, nieraz ciężko jest nią kontrolować. Często zdarzające się sytuację podbramkowe wpływają na to, że ten sport zyskuje sobie coraz większe grono fanów. Jeżeli więc chcielibyśmy podjąć uprawianie jakiegoś sportu, a do niczego raczej nie mamy zamiłowania, to na pewno po pierwszym meczu piłki ręcznej przekonamy się, że to jest właśnie to, co chcielibyśmy trenować.

Podczas meczu zdobywa się raczej dużo punktów, więc wyniki są zawsze dwucyfrowe, ten sport posiada także ciekawe zasady, które dodatkowo zwiększają poziom adrenaliny nie tylko zawodnikom, ale i widzom. Warto więc kibicować naszej reprezentacji, bo dzięki ciężkim treningom, odnoszą oni coraz to większe sukcesy, być może podczas następnych mistrzostw staniemy się mistrzami – warto więc w to inwestować. Dodatkowo piłka ręczna to sport bardzo wymagający, ale także ryzykowny, bo rzuty oddawane tak mała piłką z dużą prędkością z całą pewnością mogą nie mieć za przyjemnych skutków dla naszego ciała, ważne są więc treningi, podczas których nauczymy się, jak takie piłki dobierać, aby na tym nie ucierpieć. Mecze piłki ręcznej odbywane są już w szkołach, dzięki czemu dzieci i młodzież mają szansę zapoznania się z zasadami tego niełatwego sportu, który nie mniej jednak, jest bardzo ciekawy i fascynujący, warto więc się o tym przekonać na własnej stronie.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.