Czego potrzebujemy do uprawiania sportu?

Bardzo wielu ludzi wychodzi z dość błędnego założenia uważając, że do uprawiania sportu potrzebujemy zawsze mnóstwa różnych rzeczy; dobrego wyposażenia, ludzi, warunków pogodowych… W rzeczywistości jednak wszystko zależy od tego, jaką dokładnie dyscypliną jesteśmy akurat zainteresowani.

Jeśli jest to coś w stylu biegania, to tak naprawdę potrzebna jest nam jedynie motywacja – wszystko inne to tak naprawdę same wymówki. Z kolei w innych przypadkach rzeczywiście możemy potrzebować dobrych warunków i przede wszystkim ludzi, bez których niektóre sporty nie mają właściwie żadnego sensu. Oczywiście, takie sporty niosą ze sobą również mnóstwo dobrej zabawy, bowiem oprócz samej aktywności fizycznej oznaczają również możliwość spędzania czasu w dobrym towarzystwie.

Warto w takim razie zastanowić się nieco nad możliwością oddawania się takim właśnie dyscyplinom – być może stanie się to nasza życiowa pasja? Możliwości są tutaj bardzo szerokie, bowiem dyscypliny tego typu odznaczają się ogromnym wręcz zróżnicowaniem, dzięki czemu dosłownie zawsze znajdziemy wśród nich coś dla siebie odpowiedniego.

Comments are closed.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.