Boks

Sportem raczej brutalnym i najczęściej przeznaczony dla mężczyzn jest boks. Na pewno nie powinni oglądać go ludzie o słabych nerwach, bo naprawdę zawodnikami często targają skrajne emocje, nieraz poleje się krew, cały sport jest dość brutalny, mimo iż istnieją określone reguły gry i zawodnicy jak najbardziej ich przestrzegają. Jest to sport przeznaczony tylko dla wytrwałych, na pewno nie każdy może go uprawiać. Wymaga on wielkiego zaangażowania, długich godzin spędzonych na doskonaleniu swojego ciała, a także odpowiedniej techniki, która pomoże nam unikać ciosów oraz wymierzać je jak najcelniej i najszybciej. Boks jest sportem podzielonym na kilka kategorii, w zależności od wagi zawodników, więc dany zawodnik nie może przekroczyć wagi dopuszczalnej w swojej klasie, by nie zostanie zakwalifikowany na zawody – wówczas byłyby one po prostu niesprawiedliwe. Jeżeli decydujemy się na uprawianie tego sportu, musimy być przygotowani na ból, bo będzie on towarzyszył nam nie tylko podczas zawodów, ale na co dzień, w czasie treningów, bo są one dość intensywne i na pewno nie każdy z nas dałby sobie radę.

Wszyscy bokserzy posiadają swojego trenera, który wskazuje im ścieżkę rozwoju sportowego czyli drogę, którą mają podążać, jeżeli chcą odnosić sukcesy w bitwach bokserskich. Na galach sportowych zbierają się w czasie zawodów tysiące ludzi, którzy obstawiają, który zawodnik wygra, kibicują także swoim faworytom i dopingują ich do dalszej walki. Bitwa bokserska składa się z kilku rund, każda z nich zakańcza się konkretnym wynikiem, czyli przewagą jednego z bokserów. Jeżeli następuje nokaut, to gra zostaje przerwana i wygrywa zawodnik nokautujący. Pragniemy jeszcze raz nadmienić, że boks jest sportem naprawdę brutalnym, więc nie każdy z nas będzie chciał i mógł go oglądać. Na pewno też ciężko jest nam postawić sobie siebie w ich sytuacji, bo naprawdę nie jest za ciekawa, ale na pewno żaden z bokserów nie uprawia tego sportu z przymusu, ale z własnej woli. W końcu jest to sport dość dochodowy jeżeli dobrze sobie radzimy, będziemy mieli możliwość zmierzenia się z bokserami z całego świata, co pozwoli nam rozwinąć umiejętności, które na pewno przydadzą się w niejednej walce.

Dodaj komentarzSonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.