Archiwum miesiąca: Lipiec 2011

Piłka siatkowa

Dyscypliną sportowa, dzięki której nasza reprezentacja jest znana na całym świecie, jest piłka siatkowa. Na pewno nieraz o niej słyszeliśmy, bo jest ona niemal tak samo popularna jak piłka nożna, jej mecze rozgrywa się bardzo często w szkołach co sprawia, że nawet najmłodsze dzieci znają tę dyscyplinę. Na boisku rywalizują ze sobą dwie drużyny, które rozstawione są po obu stronach boiska naprzeciw siebie, oddziela się siatka, przez którą zobligowane są podawać sobie piłkę. Jeżeli piłka upadnie na ziemię to punkt otrzymuje jedna z drużyn. Mecz piłki siatkowej może trwać aż pięć setów, bo rozgrywany jest to trzech zwycięstw, więc naturalnie może zakończyć się już po trzech setach. Nie mniej jednak często w tym sporcie zdarza się, że podczas czterech setów, każdy drużyna zdobędzie po dwa punkty, wtedy rozgrywany jest piąty set nazywany time break. Gra toczy się w nim tylko do piętnastu punktów, trzeba więc starannie oddawać strzały, bo każdy punkt jest tutaj niemal na wagę złota. Piłka siatkowa jest w Polsce sportem bardzo popularnym także ze względu na fakt, że nasze dwie reprezentacje – męska i damska – odnoszą liczne sukcesy na arenie światowej.

Polska jest więc znana z wysokiej jakości gry w piłkę siatkową, w przeciwności oczywiście do piłki nożnej. Z tego sportu naprawdę możemy być dumni, powinniśmy więc zawzięcie kibicować naszym zawodnikom, bo wsparcie od publiczności, zawsze motywuje do lepszej gry. W piłce siatkowej na boisku znajduje się bardzo dużo sędziów – liniowi, siatkowy, a i ten spisujący raport i wymieniający zawodników. Trzeba więc uważać na każdy ruch, bo w tym sporcie na pewno nic sędziom nie umknie, ale także przez fakt, że jest ich kilku, to szanse na kupienie meczu przez daną drużynę, są bardzo niskie, przez co gra staję się po prostu zawsze sprawiedliwa. Piłka siatkowa to sport, z którego my Polacy, powinniśmy być jak najbardziej dumni. To zamiłowanie tym sportem widać już nawet w szkołach, gdzie rozgrywanie meczów siatkówki jest jedną z największych atrakcji wychowania fizycznego. Jeżeli dalej będziemy tak dbać o rozwój tego sportu, to kto wie, być może na następnych mistrzostwach uda się nam zwyciężyć.

Sport, a kondycja

Na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że podejmując uprawianie jakiegokolwiek sportu, nasza kondycja się poprawi. Sport jest lekiem po prostu na wszystko, więc jeżeli tylko będziemy uprawiać go regularnie, to na pewno będzie to miało wpływ nie tylko na naszą kondycję, ale także na zdrowie. Nie wolno więc pozostawać nam obojętnymi na to zbawienne działanie sportu, bo może on wnieść naprawdę dużo dobrego do naszego życia. Każdy z nas lubi co innego, nie ma więc jednej recepty, jaki sport powinniśmy uprawiać, aby miało to jak najlepszy wpływ na nasz organizm. Każdy rodzaj sportu, który wymaga od nas zaangażowania fizycznego, na pewno będzie miał wpływ na naszą kondycję, nie ważne więc czy uprawiamy piłkę nożną, siatkową, ręczną czy jeszcze inny rodzaj sportu – ważne, że się ruszamy, a to właśnie ruch ma zbawienny wpływ na nasze ciało. Wraz z poprawiająca się kondycją, sport będzie miał także wpływ na nasz wygląd. Wysportowane ciała to zazwyczaj efekt ciężkiej pracy, długich godzin spędzonych na siłowni czy na uprawianiu danego typu sportu. Takie osoby zwykle onieśmielają nas, warto jednak zwrócić uwagę, jak wiele pracy musiały one wsadzić w swoje ciało i jak najbardziej należy im się za to szacunek.

Oczywiście podejmując uprawianie jakiegoś sportu, nie powinniśmy się także za bardzo przepracowywać, bo na początku nasze ciało nie jest przyzwyczajone do tak ciężkiej pracy, może mieć więc to odwrotne skutki od tych, które zamierzaliśmy osiągnąć. Należy więc uważać, aby nie przekroczyć tej dziennej, zalecanej dawki sportu, bo na pewno pojawią się także zakwasy, więc każde kolejne ćwiczenia będą sprawiać nam ból,a przecież nie o to chodzi w uprawianiu sportu – ważne jest, by ta praca była dla nas satysfakcjonująca, byśmy czerpali radość z każdej godziny spędzonej w sposób aktywny, bo przecież w ten sposób uzdrawiamy nasz organizm. W dzisiejszych czasach, gdzie godziny spędzamy przed telewizorem czy komputerem, naprawdę nie wiele ludzi decyduje się na regularne uprawianie sportu. Więc jeżeli chcemy decydować o naszym życiu i zdrowiu, to warto podążać ich tropem i rozpocząć uprawianie sportu już dziś!

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka jest to dział sportowy obejmujący takie dyscypliny sportowe jak bieganie, sprint, bieg przez płotki, skok w dal, skok o tyczce oraz wiele, wiele innych. Najczęściej na mistrzostwach światowych odbywane są zawody z poszczególnych dyscyplin lekkoatletyki, odbywają się one najczęściej na stadionie o owalnym kształcie – na pewno wszyscy kojarzymy to boisko. Podczas gdy wokół niego biegają lekkoatleci, w środku odbywają się zawody innych dyscyplin jak na przykład skok w dal czy ten skok o tyczce. Wszystko dzieje się w jednym czasie, więc często ciężko jest nam to kontrolować. Odchodząc jednak od mistrzostw świata, warto nieco przybliżyć ten dział sportowy jakim jest lekkoatletyka. Typowy lekkoatleta na pewno nie jest zbyt gruby, ale jednocześnie umięśniony, bo takie mięśnie pomagają mu w szybszych biegu, wyższym skakaniu czy też mocniejszym odbiciu. Najważniejsze w lekkoatletyce są oczywiście mięśnie nóg, bo to one najbardziej pomagają sportowcom.

Dlatego też ich treningi są skierowane na rozwój głównie tych partii mięśni, nie wolno zapominać także o odpowiedniej technice, bo lekkoatletyka ma to do siebie, czy liczy się tutaj każda sekunda, nie wolno sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę, bo to oznacza porażkę. Światowa lekkoatletyka jest na tak wysokim poziomie, że osoba dopiero zaczynająca uprawiać ten sport, będzie musiała spędzić lata trenując swoje mięśnie, a i przygotowując odpowiednią technikę, która musi okazać się lepsza od tej, którą stosują przeciwnicy. Jednak te techniki często jest powtarzają, wtedy o zwycięstwie decyduje już tylko siła mięśni, a i sportowa determinacja. Możemy tylko wyobrazić sobie, jak wiele tacy sportowcy poświęcają, ile dają w to serce, skoro trenują cztery lata, aby przez kilka minut móc zabłysnąć, co dla większości i tak okazuje się porażką, bo wygrywa tylko jeden i tylko ten jeden zawodnik jest w pełni zadowolony z roboty, którą wykonywał, z tych tysięcy godzin spędzonych na doskonaleniu swojego ciała. Warto jest więc doceniać takich sportowców, jak i sam sport jakim jest lekkoatletyka, bo wymaga on wielkich poświęceń, a wielu z nas nie zdaje sobie nawet z tego sprawy.

Boks

Sportem raczej brutalnym i najczęściej przeznaczony dla mężczyzn jest boks. Na pewno nie powinni oglądać go ludzie o słabych nerwach, bo naprawdę zawodnikami często targają skrajne emocje, nieraz poleje się krew, cały sport jest dość brutalny, mimo iż istnieją określone reguły gry i zawodnicy jak najbardziej ich przestrzegają. Jest to sport przeznaczony tylko dla wytrwałych, na pewno nie każdy może go uprawiać. Wymaga on wielkiego zaangażowania, długich godzin spędzonych na doskonaleniu swojego ciała, a także odpowiedniej techniki, która pomoże nam unikać ciosów oraz wymierzać je jak najcelniej i najszybciej. Boks jest sportem podzielonym na kilka kategorii, w zależności od wagi zawodników, więc dany zawodnik nie może przekroczyć wagi dopuszczalnej w swojej klasie, by nie zostanie zakwalifikowany na zawody – wówczas byłyby one po prostu niesprawiedliwe. Jeżeli decydujemy się na uprawianie tego sportu, musimy być przygotowani na ból, bo będzie on towarzyszył nam nie tylko podczas zawodów, ale na co dzień, w czasie treningów, bo są one dość intensywne i na pewno nie każdy z nas dałby sobie radę.

Wszyscy bokserzy posiadają swojego trenera, który wskazuje im ścieżkę rozwoju sportowego czyli drogę, którą mają podążać, jeżeli chcą odnosić sukcesy w bitwach bokserskich. Na galach sportowych zbierają się w czasie zawodów tysiące ludzi, którzy obstawiają, który zawodnik wygra, kibicują także swoim faworytom i dopingują ich do dalszej walki. Bitwa bokserska składa się z kilku rund, każda z nich zakańcza się konkretnym wynikiem, czyli przewagą jednego z bokserów. Jeżeli następuje nokaut, to gra zostaje przerwana i wygrywa zawodnik nokautujący. Pragniemy jeszcze raz nadmienić, że boks jest sportem naprawdę brutalnym, więc nie każdy z nas będzie chciał i mógł go oglądać. Na pewno też ciężko jest nam postawić sobie siebie w ich sytuacji, bo naprawdę nie jest za ciekawa, ale na pewno żaden z bokserów nie uprawia tego sportu z przymusu, ale z własnej woli. W końcu jest to sport dość dochodowy jeżeli dobrze sobie radzimy, będziemy mieli możliwość zmierzenia się z bokserami z całego świata, co pozwoli nam rozwinąć umiejętności, które na pewno przydadzą się w niejednej walce.

Sportowe wakacje

Nie dla każdego z nas wakacje spędzone na wylegiwaniu się na plaży są szczytem marzeń – wiele osób woli spędzić je na sposób sportowy, co oczywiście jest zjawiskiem bardzo dobrym, jednak rzadko spotykanym w dzisiejszych czasach. Podczas pracy zazwyczaj nie mamy czasu na uprawianie sportu, bądź tez wracamy z niej zbyt zmęczeni, przez co nie możemy się w żaden sposób realizować sportowo, jednocześnie nasza kondycja, nie pozostaje to też bez wpływu na nasze ciało. Dlatego warto jest podczas trwania urlopu korzystać z dobrodziejstwa jakim jest sport, bo może mieć on bardzo dobry wpływ na nasz organizm, a przecież o właśnie takie dobre samopoczucie nam chodzi w czasie wakacji. Sport może także dobrze wpływać na nasza sylwetkę, więc warto w okresie wakacji poświęcić na to trochę czasu, a na pewno zauważymy znaczną zmianę. Jeżeli w czasie trwania urlopu będziemy codziennie odbywać ciężkie treningi, to na pewno wpłynie to pozytywnie na nasz wygląd, na naszą wagę, a także na nasze samopoczucie. Sport jest po prostu lekarstwem na wszystko, warto jest więc się do niego przekonać, bo nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele może on zmienić w naszym światopoglądzie. Na pewno sporo osób będzie twierdzić, że po co niepotrzebnie się męczyć, w końcu wakacje to czas odpoczynku, ale dopóki nie spróbują, to się nie dowiedzą. Uprawianie sportu jest po prostu dla wielu ludzi czystą przyjemnością, z której czerpią energię i wielką radość. Jeżeli w taki sposób do tego podejdziemy, to przekonamy się jak wielki wpływ na nasze ciało ma uprawianie sportu.

Nie musimy od razu rzucać się na żadne profesjonalne dyscypliny sportowe, na pewno jazda na rowerze w zupełności wystarczy, także gra w piłkę siatkową i nożną nie jest złym pomysłem szczególnie dlatego, że dodatkowo mamy szansę spędzić czas ze znajomymi, czyli świetnie się bawić. Na pewno jest to bardzo komfortowe wyjście, ale naprawdę warto jest z niego korzystać, bo jeżeli będziemy sport uprawiać regularnie, to nasza sylwetka się wykształci, a my będziemy mogli podziwiać tego cudowne efekty.

Sport, a odchudzanie

W dzisiejszych czasach wiele osób marzy o doskonałej sylwetce, nie tylko kobiety, ale także mężczyźni, lecz dla wielu z nas to marzenie jest nadal nieosiągalne, nie jesteśmy w stanie dojść do tak znakomitej sylwetki, jak byśmy tego chcieli. Sama dieta na pewno nie zdziała nic na wygląd naszych mięśni, warto jest więc dostarczyć sobie codziennie dawkę ruchu kształtującą dane mięśnie, bo tylko w ten sposób zdołamy poprawić ich wygląd. Aby schudnąć, nie wystarczy się w odpowiedni sposób odżywiać, chociaż także to jest kluczem do sukcesu. Musimy przede wszystkim się ruszać w jakikolwiek sposób, czy to jeżdżąc na rowerze, czy biegając, skakając, grając w piłkę lub inne dyscypliny sportowe – wszystkie te czynności sprawiają, że nasze ciało nabiera kształtów sportowych, pomaga to także w spalaniu tłuszczu, a przecież właśnie o to najbardziej nam chodzi kiedy chcemy schudnąć. Na pewno nie warto jest wydawać pieniędzy na żadne cudowne tabletki, które mają spalić tłuszcz za nas – jest to po prostu niemożliwe, jedynym co może spalić nasze kilogramy, jest właśnie ruch połączony z odpowiednią dietą.

Trzeba jednak podkreślić, że kluczowym elementem w odchudzaniu jest właśnie uprawianie jakiegoś sportu czyli po prostu codzienne ruszanie się, bo nawet gdybyśmy jedli tak jak zwykle, to ten ruch pozwoli nam schudnąć, a my będziemy mogli cieszyć się z efektów. Sport jest po prostu dobry na wszystko, bo nie tylko pozwoli on nam schudnąć, ale także poprawi naszą kondycję i będzie miał znaczący wpływ na nasze zdrowie, warto więc uprawiać go nie tylko podczas odchudzania, ale po prostu na co dzień, tak dla zdrowia. Na pewno jeżeli zbierzemy się w kilka osób, to łatwiej będzie nam sport uprawiać, bo w grupie zawsze będziemy mogli porozmawiać, przez co czas upłynie nam szybciej i przyjemniej. Sport jest więc dobry na wszystko pamiętajmy więc o tym, bo to pozwoli nam zachować młody wygląd, a i odpowiednią sylwetkę na długie lata, a to właśnie zapewne o tym marzy każdą odchudzająca się osoba.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.