Archiwum miesiąca: Czerwiec 2011

Fitness

Dziedziną sportu przeznaczoną typowo dla pań jest fitness. Są to różnego rodzaju zajęcia mające na celu kształtowanie sylwetki pań, nie tylko w podeszłym wieku, bowiem na fitness uczęszczają także osoby młode, które chcą po prostu poprawić swoją sylwetkę. Przez pojęcie fitness rozumie się szereg różnych zajęć, jak na przykład BPU czy też Płaski brzuch, które mają na celu kształtowanie sylwetki. Fitness jest rodzajem sportu, bo zawiera w sobie bardzo dużo ruchu, sprawia, że się pocimy, że spalamy zbędne kilogramy, poprawia się także nasza kondycja. Fitness jest po prostu odmianą sportu dla pań, bo składa się z zajęć przygotowanych w taki sposób, aby wszystkie ćwiczenia były przyjemne i mało inwazyjne, przez co nie zniechęcamy się do nich tak szybko. Takie zajęcia często przeprowadzane są na tle muzyki, przez co ćwiczenia i uprawianie sportu staje się jeszcze bardziej przyjemne. Elementem koniecznym do przeprowadzenia takich zajęć jest obecność instruktora lub najczęściej instruktorki, która zna się na rzeczy i potrafi dostosować rodzaj zajęć do osób ćwiczących. Taka umiejętność sprawia, że wszyscy są zadowoleni – klienci, bo mogli poćwiczyć w miłej atmosferze, a i sam instruktor, bo zyskał w końcu nowych klientów.

Ten sport w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularny, raz po raz otwierane są nowe ośrodki fitnessu, w których spotykają się osoby chętne, tam przeprowadzane są także zajęcia. Takie ośrodki fitness często posiadają także siłownię, która dostosowana jest pod potrzeby kobiet, a nie umięśnionych mężczyzn, proponuje się ćwiczenia spokojne, ale i tak kształtujące sylwetkę. Na pewno wizyta w takim centrum byłaby dla wielu z nas przyjemnością, warto więc choć raz wybrać się do takiego centrum i podjąć uprawianie tego sportu, bo na pewno spodoba nam się on, a sam ośrodek będziemy odwiedzać o wiele częściej. Nie zapominajmy więc, jak ważną rolę w naszym życiu pełni sport, bo sporo może od niego zależeć. Jeżeli same nie mamy motywacji do podjęcia ćwiczeń, to koniecznie powinnyśmy wybrać się na zajęcia fitness, bo oprócz możliwości ćwiczeń, będziemy miały także szansę na poznanie nowych ludzi.

Hokej

Jednym z najpopularniejszych sportów zimowych jest hokej. Uprawiany jest on na lodowisku, na którym rywalizują ze sobą dwie drużyny składające się z osób znajdujących się na boisku i bramkarza. Hokej nie jest jednak sportem dla wszystkich, bo jest dosyć wymagający, musimy mieć dużo siły, a jednocześnie być sprawnymi fizycznie – na pewno dla wielu jest to granica nie do przekroczenia. Dobrzy sportowcy trenują niemal codziennie, a hokej jest sportem na tyle wymagającym, że nie wolno pozwolić sobie na jakąkolwiek przerwę, bo nie chodzi tu tylko o sprawność fizyczną, ale także o zgranie drużyny i technikę. Polski hokej nie jest jednak na zbyt wysokim poziomie, bo nie posiadamy niestety odpowiednich warunków do rozwoju tego sportu, nie mniej jednak w Stanach zjednoczonych jest on bardzo popularny. Na pewno zgodzi się z nami każdy, kto chociaż trochę zna się na tym sporcie. Jest on bardzo fascynujący, publiczność zasiada na trybunach wokół lodowiska, z których dokładnie mogą podziwiać poczynania swojej drużyny. Ten sport jest jednak nieco brutalny, bo zawodnicy często obijają się o siebie, co niestety sprawia wielu z nich ból.

Niestety w najgorszej sytuacji znajduje się sam bramkarz, który narażony jest na ciosy oddane z ciężkiego krążka, który potrafi wyrządzić sporo krzywd. Jednak rzadko zdarzają się w tym sporcie wypadki, a jeżeli już występują, to przez agresję współzawodników wobec siebie. Takie ekscesy niestety bardzo często mają miejsce w tym sporcie, bo w końcu grają w niego tylko prawdziwi, brutalni mężczyźni. Nie mniej jednak na trybunach podczas takiego meczu znajduje się także sporo kobiet, które są równie dobrymi kibicami tego sportu jak mężczyźni. My Polacy nie zasłynęliśmy jeszcze w tej dyscyplinie, jeżeli jednak troszkę podszkolimy się w tej dziedzinie, to zapewne nam się uda. Kluczem do sukcesu jest wynajęcia odpowiedniego trenera, który będzie posiadał umiejętności na tyle duże, abyśmy nie tylko dorównali innym drużynom, ale przede wszystkim zwyciężyli, co jest przecież marzeniem każdego sportowca.

Piłka ręczna

Sportem, w którym Polacy zaczynają odnosić ostatnio coraz to większe sukcesy, jest piłka ręczna. Na pewno nie byliśmy pionierami w tej dziedzinie, nie mniej jednak radzimy sobie coraz lepiej i zaczynamy odnosić wielkie sukcesy. Podstawową cechą, która odróżnia ten sport jest wielkość piłki, bo jest ona po prostu bardzo mała, poręczna, ale i bardziej dynamiczna, można więc oddawać nią rzuty z o wiele większą prędkością, przez co ten sport nabiera rozpędu, i wzbudza zaciekawienie wśród widzów. Piłka ręczna jest jednym ze sportów rozgrywanych na igrzyskach olimpijskich, być może tez dlatego wywołuje tak wielkie emocje. Mecz jest dość emocjonujący, gdyż tak mała piłką wykonywać można dość dalekie rzuty, przez co jej pozycja cały czas się zmienia, nieraz ciężko jest nią kontrolować. Często zdarzające się sytuację podbramkowe wpływają na to, że ten sport zyskuje sobie coraz większe grono fanów. Jeżeli więc chcielibyśmy podjąć uprawianie jakiegoś sportu, a do niczego raczej nie mamy zamiłowania, to na pewno po pierwszym meczu piłki ręcznej przekonamy się, że to jest właśnie to, co chcielibyśmy trenować.

Podczas meczu zdobywa się raczej dużo punktów, więc wyniki są zawsze dwucyfrowe, ten sport posiada także ciekawe zasady, które dodatkowo zwiększają poziom adrenaliny nie tylko zawodnikom, ale i widzom. Warto więc kibicować naszej reprezentacji, bo dzięki ciężkim treningom, odnoszą oni coraz to większe sukcesy, być może podczas następnych mistrzostw staniemy się mistrzami – warto więc w to inwestować. Dodatkowo piłka ręczna to sport bardzo wymagający, ale także ryzykowny, bo rzuty oddawane tak mała piłką z dużą prędkością z całą pewnością mogą nie mieć za przyjemnych skutków dla naszego ciała, ważne są więc treningi, podczas których nauczymy się, jak takie piłki dobierać, aby na tym nie ucierpieć. Mecze piłki ręcznej odbywane są już w szkołach, dzięki czemu dzieci i młodzież mają szansę zapoznania się z zasadami tego niełatwego sportu, który nie mniej jednak, jest bardzo ciekawy i fascynujący, warto więc się o tym przekonać na własnej stronie.

Jazda na rowerze / kolarstwo

Na pewno każdy z nas chociaż raz w życiu próbował jazdy na rowerze i wie, jak wielka to przyjemność nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Być może dlatego wiele osób decyduje się zostać zawodowymi kolarzami, zarabiać tym sportem na życie, bo przecież robić to, co się kocha, jest szczytem szczęścia w naszym życiu. Kolarstwo uznawane może być jednak nie tylko jako sport zawodowy, bo wielu z nas kupuje rowery także jako środek transportu, w końcu fajnie jest wybrać się z rodziną na przejażdżkę w niedzielne popołudnie, a dodatkowo dzięki temu dobrze wpłynąć na swój organizm. Kolarstwo jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne, jest to niemal jeden z najczęściej uprawianych sportów, bo rower po prostu ułatwia nam życie.

Na pewno w każdym domu znajduje się ich parę, zazwyczaj każda osoba ma swój własny, rower jest po prostu rzeczą uniwersalną, ogólnodostępną, ale to także wpływa na jego cenę, bo to właśnie ze względu na nią jest on tak bardzo rozpowszechniony. Kolarstwo jest sportem nie mniej jednak uprawianym także zawodowo, kolarze biorą udział w różnego rodzaju zawodach, wymagających dobrej kondycji fizycznej, siły, wytrzymałości, a przede wszystkim bardzo dobrze rozwiniętych mięśni nóg, bo to właśnie one w znacznej mierze napędzają rower. Ten sport został rozpowszechniony już bardzo dawno, bo przecież już dzieci na ulicy urządzają sobie wyścigi, ciężko więc, aby nie robili tego dorośli – oczywiście w profesjonalny sposób. Rower towarzyszy nam niemal każdego dnia, codziennie na ulicy spotykamy przynajmniej kilku rowerzystów, a ich liczba w okresie letnim szczególnie się nasila. Jest to bardzo dobry znak, bo w końcu zaczynamy dbać o naszą kondycję, ale też o środowisko, w końcu podróżując rowerem nie wydzielamy żadnym spalin, więc jest on zdrowy nie tylko dla nas, ale także dla naszego otoczenia. Jak widzimy jazda rowerem ma same plusy, warto więc się na nią zdecydować, bo w słoneczny dzień, potrafi ona dostarczyć naprawdę wiele radości, jest to sport przeznaczony dosłownie dla każdego, więc warto korzystać z jego zalet.

Gimnastyka

Na pewno z wielką fascynacją oglądamy mistrzostwa z gimnastyki, bo oglądanie tych wysportowanych osób, wzbudza u nad wielki szacunek, jak i trwogę przed tym, jak wiele może ludzkie ciało. Zwracamy dość duża uwagę na to, jak bardzo ich ciała muszą być wytrenowane, aby osiągać tak znakomite efekty. Takie treningi muszą odbywać się już od najmłodszych lat, warto więc mieć do takich osób wielki szacunek, bo poświęcają one całe swoje życie na trenowanie sportu, z czasem może stać się on także ich sposobem zarobkowania. Gimnastyka jest sportem naprawdę pięknym, bo wymaga nie tylko niezwykłej gibkości, ale i odpowiedniej techniki, bo to przede wszystkim ona podczas zawodów jest respektowana. W świecie, gdzie niemal każdy jest tak samo rozciągnięty jak my, musimy się czymś wyróżniać, a na pewno nie strój wpłynie na sędziów, a właśnie nasza technika, tacy sportowcy muszą więc pracować także długie lata nad odpowiednią koordynacją ruchową, bo jest ona niezbędna do osiągania dobrych wyników. Gimnastyka nie jest sportem na pewno dla wszystkich, bo każdy z nas ma inne kości, jest ona polecana przede wszystkim dla osób gibkich, chudych, bo to właśnie one osiągają najlepsze rezultaty.

Na pewno jest to jednak sport przeznaczony dla osób wytrwałych, które są w stanie poświęcać długie godziny na ciężkie treningi, po prostu trzeba to lubić, bo jeżeli to co robimy, nie sprawia nam przyjemności, to na pewno wykonywanie tej czynności przez całe życie nie jest najlepszym pomysłem. Warto więc zastanowić się przed wyborem sportu, który chcielibyśmy uprawiać. Gimnastyka na pewno nie jest dla każdego, bo trzeba ją trenować już od najmłodszych lat, gdy nasze kości nie są jeszcze twarde. Nie można zacząć jej uprawiać od tak, dla kaprysu, w dowolnej chwili, bo na pewno nie będziemy w stanie się w tym wyróżnić, osiągnąć sukcesu. Warto jest więc takie decyzje podejmować nieco wcześniej, tak jest też w przypadku uprawiania każdego innego sportu, bo im wcześniej zaczniemy, tym większe prawdopodobieństwo, że osiągniemy lepsze rezultaty w danym sporcie.

Siłownia

Jednym z najpopularniejszych wśród młodzieży sportów, jest odwiedzanie siłownie. To stwierdzenie sprawdza się szczególnie jeżeli chodzi o chłopców, bo to właśnie oni chcą jak najszybciej wyglądać męsko, czyli wyrobić sobie odpowiedni wygląd – o tym wszystkim decydują przecież mięśnie. Jest to sport na pewno dla wielu dość przyjemny, bo daje widoczne rezultaty takie jak rozrost masy mięśniowej lub też przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju ćwiczeń, zrzucenie nadwagi, bo to także z nią często borykają się młodzi chłopcy.

Na pewno jest to dla nich dość poważny problem, nie mniej jednak częste wizyty na siłowni, mogą sprawić, że nasze ciało zmieni się po prostu nie do poznania. Siłownia to miejsce, gdzie wykonywać można różnego rodzaju ćwiczenia, dzięki znajdującym się tam odpowiednim narzędziom jak na przykład atlasie czy też ławeczce do podnoszenia ciężarów. Oczywiście do uprawiania tego sportu potrzebnych jest jeszcze bardzo dużo rzeczy, nie mniej na domowe potrzeby, ławeczka wraz z obciążeniami w zupełności wystarczy. Duża część osób uprawiających ten sport chodzi na specjalne urządzone siłownie, do których wykupuje się karnet lub płaci się każdorazowo za wejście. Nie mniej jednak, jeżeli kilka osób jest chętnych na takie regularne ćwiczenia, to zawsze można wydać trochę pieniędzy i urządzić sobie taka siłownie we własnym domu. Na pewno jest to o tyle bardziej komfortowe, że nasze miejsce ćwiczeń mamy pod ręką i nie musimy już nigdy więcej za nie płacić. Robi tak wiele młodych osób mieszkających przede wszystkim w blokach – swoje siłownie urządzają w niezagospodarowanych piwnicach, które są miejscem po prostu idealnym do uprawiania tego sportu. Mimo że siłownia uważana jest jako miejsce uprawiania sportu, to już sama ta nazwa żadnym sportem nie jest – siłownię odwiedzamy wtedy, gdy chcemy wykształcić nasze mięśnie, które będą nam potrzebne podczas uprawiania innej sportowej dyscypliny. Trzeba pamiętać jednak, że aby takie ćwiczenia przyniosły widoczne efekty, to muszą być wykonywane w miarę systematycznie, dlatego wizyta w siłowni przynajmniej co drugi dzień jest po prostu konieczna do otrzymania odpowiednich rezultatów.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.