Archiwum miesiąca: Maj 2011

Skateboarding

Sportem typowo młodzieżowym, na punkcie którego aktualnie panuje totalna moda, jest skateboarding. Polega on na jeździe na deskorolce, nie jest to jedyny element tego sportu – składa się on także z różnych akrobacji wykonywanych na rampie, których wyćwiczenie i wykonanie, wymaga od skatera nie tylko wielkiej kondycji fizycznej, ale i odpowiedniej techniki. Skateboarding nie jest sportem prostym, chociaż na pierwszy rzut oka taki się właśnie wydaje – na pewno każdy z nas chciał go kiedyś uprawiać. Jest on po prostu bardzo ciekawy, trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że wykonując różne sportowe akrobację, możemy po prostu zrobić sobie krzywdę, a podłożem, na które upadniemy, będzie beton, więc na pewno w żaden sposób nie zamortyzuje on nasze upadku. Takie upadki z reguły zakończają się kontuzją, która wymaga długiej rehabilitacji, podczas której uprawianie jakiegokolwiek sportu jest surowo zabronione, bo możemy tylko ją pogłębić. Zaczynając jednak uprawiać ten sport trzeba liczyć się z takimi kontuzjami, w końcu chcąc się rozwijać, musimy uczyć się coraz to nowych akrobacji wykonywanych na rampie, a to wymaga poświęceń. Często zdarza się, że nie ma kto nas uczyć, więc robimy to sami, przez co takie wypadki w czasie treningu stają się po prostu codziennością.

Pół biedy, gdy kończą się one zadrapaniem czy co najwyżej siniakiem, niedobrze jest wtedy, gdy wpływają one na naszą możliwość uprawiania sportu. Trzeba więc podczas treningów być przede wszystkim bardzo ostrożnym, bo beton na pewno nie jest najlepszym miejscem na upadek. Skateboarding jest sportem w dzisiejszych czasach bardzo popularnym, uprawiają go całe rzesze ludzi, a ich liczby zwiększa się każdego, kolejnego lata, jest to sport bowiem nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet. Organizowane są także zawody sportowe, podczas których zawodnicy z całego świata prezentują swoje niesamowite umiejętności. Oglądając takie wyczyny, warto zastanowić się, jak wiele odwagi i samozaparcia w sobie mają ci sportowcy – na pewno niejeden z ich sukcesów, rozpoczął się upadkiem.

Narciarstwo

Na pewno zdajemy sobie sprawę z faktu, że sport nie jest uprawiany tylko i wyłącznie latem, istnieją przecież sporty typowo zimowe, których uprawianie inną porą roku jest po prostu niemożliwe. Do takich sportów należy na przykład narciarstwo, które dzięki Adamowi Małyszowi sprawiło, że Polska zabłysnęła. Także dzięki temu każdy Polak wie, jakimi zasadami rządzi się ta dyscyplina sportu, jak wyglądają zawody – ten sport rozbudził w nas wielką miłość i zamiłowanie, wiele osób go trenuje chcąc stać się tak samo dobrymi jak sam Adam Małysz. Narciarstwo jest jednak sportem bardzo wymagającym, bo oprócz odpowiedniej techniki, musimy mieć jak najsilniejsze mięśnie nóg połączone z możliwie niską wagą. Mięśnie nóg pomagają wybijać się z progu, jak i lądować w możliwie najlepszy sposób. Taka technika, mięśnie i dieta, mogą sprawić, że osiągniemy sukces w tym sporcie, nie mniej jednak konkurencja jest dość duża i to na bardzo wysokim poziomie. Ten sport zaczyna trenować się już za młodu, bo wtedy mamy duży wpływ na wagę i wygląd naszego ciała, jesteśmy w stanie więc dostosować go do uprawiania tego sportu. Narciarstwo jest popularne nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, bo posiada jasne zasady, połączone z kroplą adrenaliny, w końcu taki skok to przecież narażanie własnego życia i robić mogą to tylko osoby doświadczone, które nie zrobią sobie krzywdy. Narciarstwo dla wieli jest sposobem zarobkowania, bo wygranie Mistrzostw Świata wiąże się z wielką nagroda pieniężną, trzeba jednak być najlepszym sportowcem w swojej dziedzinie, a niestety, nie każdy to potrafi, a zwycięzca zawsze jest tylko jeden.

Narciarstwo to sport, który każdego roku gromadzi setki tysięcy widzów nie tylko przed telewizorami, ale także wokół skoczni, bo to właśnie takie miejsca dostarczają kibicom największych emocji. Ten sport ogólnie można potraktować jako ten, który zrzesza naród, nie ma tu podziału na żadne drużyny, kibicujemy przecież naszym reprezentantom. Narciarstwo na pewno kojarzy nam się z zimą, ale to dobrze że jest to sport właśnie zimowy, bowiem latem mamy wiele innych dyscyplin, natomiast zimą zdecydowanie ich brakuje. Cieszmy się więc z tego rozwoju narciarstwa w Polsce, bo być może za parę lat będziemy mieli szansę obserwować kolejną osobę, która w ten dyscyplinie wejdzie na sam szczyt.

Łyżwiarstwo

Sport uprawiany nie jest tylko latem, ale także zimą, i istnieje całkiem sporo takich zimowych dyscyplin sportowych. Oprócz najbardziej popularnego w Polsce narciarstwa i hokeju jest także łyżwiarstwo. Jest to sport, który głównie kojarzy nam się z kobietami, nie mniej jednak także mężczyźni osiągają w tej dyscyplinie dość dobre wyniki. Zawody łyżwiarskie polegają na pokazaniu jak największej liczby akrobacji, ocenianych jak najwyżej, bo w końcu czas przeznaczony na zaprezentowanie się danego sportowca jest dość ograniczony, więc musi on wybrać triki najwyżej oceniane, ale przede wszystkim wykonać je perfekcyjnie. Podczas takich zawodów sędziowie zwracają uwagę nie tylko na układ, ale także na strój danego zawodnika, a także muzykę – wszystkie te elementy, muszą ze sobą idealnie współgrać, tylko takie dopasowanie może zdobyć uznanie wśród sędziów. Łyżwiarstwo jest dyscypliną dość ciężką, bo wszystkie treningi odbywają się na lodzie, przez co sportowcy są narażeni na kontuzje, które na pewno nie sprzyjają ich sportowej karierze. Często zawodnicy występują także w parach, wtedy układ może być znacznie bardziej efektowniejszy, na pewno będzie wzbudzał wśród widzów większe emocje, bo można wykonać przecież o wiele więcej akrobacji.

Takie występy są po prostu dla wszystkich o wiele ciekawsze, a sam sport staje się bardziej profesjonalny, przyciąga większe rzesze fanów. Sportowiec, który chce uprawiać łyżwiarstwo, musi zwracać uwagę na wszystko, co je, bo dieta jest w tym sporcie dość istotnym elementem – niska waga ciała pozwala na wykonywanie akrobacji na wyższym poziomie, dlatego łyżwiarki muszą mieć po prostu idealną figurę, ale też dobrze wykształcone mięśnie, bo nie wszystkie akrobacje, da się bez nich wykonać. Jest to więc sport bardzo wymagający, trzeba ćwiczyć długie lata aby pozbyć się strachu związanego z upadkiem, bo wiele początkujących sportowców właśnie tego się obawia, a przez to nie daje z siebie wszystkiego – ta droga na pewno nie zaprowadzi ich na szczyt sportowej kariery.

Sportowe ubranie

Na pewno podczas uprawiania jakiegoś sportu, zawsze mamy na sobie odpowiedni do tego strój. Nie mniej jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wielki wpływ ma to ubranie nasz organizm. Wielu z nas do ćwiczeń ubiera zwykłe ciuchy, w których nie chodzi się na co dzień, nie mają więc one niż wspólnego z uprawianiem sportu, są po prostu zwykłymi ubraniami – taki strój jest na pewno w porządku, ale tylko wtedy gdy sport uprawiamy dla własnej przyjemności, nie robimy tego zbyt często. W innym  przypadku, gdy sport jest naszą życiową pasją i każdy dzień spędzamy na wielogodzinnych treningach, zakup odpowiedniego stroju sportowego jest wprost niezbędny. Jeżeli chodzi o kobiety, to na pewno potrzebna będzie koszulka podtrzymująca biust, która sprawi, że łatwiej będzie go ukształtować, pozbędziemy się także na czas ćwiczeń stanika, przez co staną się one o wiele bardziej komfortowe. Jeżeli chodzi o spodnie, to mogą być one właściwie dowolne ważne jest tylko, aby zostały wykonane z materiału przepuszczającego powietrze, aby nasza skóra mogła oddychać – to samo tyczy się koszulki.

Jeżeli natomiast chodzi o mężczyzn, to istnieją specjalne koszulki do ćwiczeń, które sprawiają, że mniej się pocimy, bo nasza skóra oddycha. Ich zakładanie jest podczas ćwiczeń niemal konieczne, bo jeżeli codziennie będzie forsowali naszą skórę ciężkimi ćwiczeniami, w czasie których wydzielała będzie ona tony potu, to na pewno nie wpłynie to dobrze na jej kondycję, warto jest się więc w takie sportowe ubranie wyposażyć. Oczywiście rodzaj naszego stroju do ćwiczeń będzie różny, w zależności od tego jaki sport uprawiamy. Jeżeli jesteśmy pływakami, to jasne że nasze ćwiczenia odbywać będą się w basenie, dlatego naszym strojem będzie strój kąpielowy, który nie mniej jednak wykonany musi zostać z odpowiedniego, opływowego materiału. W każdym sporcie strój jest elementem kluczowym, bo potrafi on poprawiać nasze wyniki zmniejszając opór powietrza, a to przydaje się w sportach, w których liczy się szybkość. Miejmy to więc na uwadze, gdy podczas przygotowań do kolejnego treningu.

Windsurfing

Każdy sport ma inne miejsce, w którym można go uprawiać i inne środowisko przeznaczone do ćwiczeń. Dlatego też mecze piłki nożnej odbywają się na stadionach, a tenisa na korcie. Podobnie jest także z pływaniem, tutaj jednak całkowicie zmienia się środowisko, w którym ten sport można i da się uprawiać. Pływanie i windsurfing mają to samo środowisko, a jest nim oczywiście woda. Na pewno już pod tym względem wyróżniają się one spośród innych dyscyplin, mają także całkowicie inne zasady. Windsurfing to pływanie na desce z żaglem, które wymaga od sportowca wielkiego opanowania techniki, ale i odpowiednio wykształconych mięśni, bo panować trzeba przecież nad całym żaglem, który do najlżejszych nie należy. Na pewno do uprawiania tego sportu bardziej nadają się mężczyźni, bo wymaga on użycia po prostu dość dużej siły, a wiele kobiet jej po prostu nie ma, dlatego nie są w stanie utrzymać się na desce, a co za tym idzie w ogóle uprawiać tego sportu. Windsurfingu jest dość ciężko nauczyć się samemu, bo nikt z nas nie jest w stanie wymyślić na poczekaniu odpowiedniej techniki, która po prostu musi być zastosowana, aby w odpowiedni sposób poruszać się po desce.

Warto jest więc wybrać się na taki parodniowy kurs, podczas którego nauczymy się wszystkich podstawowych zasad, które należy stosować podczas korzystania z deski windsurfingowej. Na pewno na początku nie będzie nam łatwo, dlatego też jest to sport tylko dla wytrzymałych, którzy nie poddają się szybko, bo do całkowitego opanowania, wymaga on nie tylko wielogodzinnych ćwiczeń, ale także odpowiedniej pogody, która w Polsce nie zawsze jest idealna. Przede wszystkim powinno być wietrznie, ale znowu nie za bardzo, bo podczas pierwszych dni nauki, na pewno będzie ciężko nam opanować deskę na takiej pogodzie. Z kolei jeżeli wiatru nie będzie wcale, to nie popływamy, bo to przecież wiatr popycha żagiel. Na desce windsurfingowej rozwijać można dość duże prędkości, ale to wszystko zależy od naszego przygotowania jak i doświadczenia, bo ono jest tutaj kluczowe, jeżeli chcemy dobrze pływać na tej desce.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.