Archiwum miesiąca: Kwiecień 2011

Kajakarstwo

Jeżeli bardzo podobają nam się sporty wodne, a nie za bardzo możemy się na którykolwiek z nich zdecydować, bo samej wody zbyt bardzo nie lubimy, to warto jest zainteresować się kajakarstwem. Jest to sport, podczas którego na pewno zbytnio się nie umoczymy, a co najwyżej troszkę ochlapiemy, warto jest więc zastanowić się nieco dłużej nad tym wyborem, bo na pewno nikt z nas nie lubi być z zaskoczenia wrzucany do wody jak to ma miejsce chociażby podczas uprawiania Windsurfingu. Kajakarstwo jest sportem bardzo wymagającym, nie każdy sportowiec może mu sprostać, bo oprócz wypracowania odpowiedniej techniki, potrzebne są także dobrze rozwinięte mięśnie, bo tylko takie są w stanie poruszać wiosłami bez zmęczenia przez długi czas. Przy tym także sam kajakarz nie powinien być zbyt ciężki, bo automatycznie zmniejsza się prędkość z jaką jest w stanie się on poruszać, a konkurencja nie śpi, i na pewno zadba o odpowiednią dietę, warto jest więc mieć na oku te wszystkie czynniki. Kajakarze często jednak nie występują sami, a w drużynach, co wymaga jeszcze większej precyzyjności, bo wszystkie osoby znajdujące się na kajaku, muszą wykonywać ruchy wiosłami w jednym momencie, bo tylko to jest w stanie zapewnić najlepszą prędkość, a co za tym idzie zwycięstwo.

Powinniśmy więc z podziwem patrzyć na wszystkich sportowców decydujących się na taki wyczyn, bo jest on naprawdę bardzo wymagający i wymaga wielu lat ćwiczeń. Przypomnijmy jednak, że ćwiczenia tych sportowców to nie tylko godziny spędzone na wodzie, ale także w siłowni na doskonaleniu swojego ciała. Wszystkie te elementy sprawiają, że jest to sport bardzo wymagający i na pewno nie każdy da sobie z tym radę. Dodatkowo aby osiągać sukcesy trzeba być po prostu doskonałym, a to udaje się bardzo niewielu, którzy poświęcili całe swoje życie temu sportowi – podczas zawodów właśnie takie osoby powinniśmy dostrzegać i podziwiać ich poświęcenie. Tacy sportowcy robią to, co kochają, a właśnie dzięki nim, nam zostaje dostarczona rozrywka w postaci możliwości oglądania ich sportowej rywalizacji.

Pływanie

Sportów, które uprawiać można w wodzie jest dość wiele – poprzesz windsurfing, kajakarstwo, aż do wyścigów motorówek. Nie mniej jednym z najbardziej popularnych sportów wodnych jest pływanie. Na pewno sporo o nim słyszeliśmy, mieliśmy przecież w tej dziedzinie dość dobrą zawodniczkę, która z dumą reprezentowała nasza kraj. Pływanie jest oczywiście określeniem dość ogólnym, bo istnieją różne sposoby, na przykład żabka czy też motylek i każdy sportowiec wyróżnia się w jednym stylu i to właśnie w nim reprezentuje dany kraj. Zależne jest to oczywiście od tego, co kto umie najlepiej, a nie można być przecież dobrym we wszystkim i na pewno zdaje sobie sprawę z tego każdy, kto kiedykolwiek sport uprawiał. Nie mniej jednak pływanie nie obejmuje tylko zawodów, bo jest to sport, który uprawiać może każdy z nas, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Pływać możemy w miastowych basenach, po prostu wykupujemy do nich wstęp i już cieszyć możemy się z możliwości popływania. Wiele ludzi jednak wybiera się na basen w celu rozrywkowym, my jednak odłączmy się od tej grupy, bo po prostu warto jest wykorzystać czas spędzony na basenie na uprawiania sportu. Takie pływanie na pewno pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniej kondycji, bo podczas jego wykonywania, pracują niemal wszystkie mięśnie, szybciej palimy więc także tkankę tłuszczową, nasze ciało staje się smuklejsze.

Pływanie jest po prostu dobre na wszytko, nieważne czy chcemy schudnąć czy uzyskać lepszą kondycję – jest to sport, który sprawia, że całe nasze ciało pracuje, wszystkie więc jego czynności, będą zachowane. Podczas pływania dość dużo się spala, dlatego tak często wychodzimy z basenu po prostu głodni – jest to dobry dowód na to, że naprawdę nasz organizm stracił sporo energii na uprawianiu tego sportu, a takie regularne ćwiczenia na pewno przyniosą wymarzone efekty. Warto jest więc spróbować i wybrać się od czasu do czas na basen, bo na pewno nam to nie zaszkodzi, a zapewne z czasem uprawiania tego sportu stanie się dla wielu z nas po prostu czystą przyjemnością.

Kulturystyka

Na pewno każdy z nas nieraz widział bardzo umięśnionych mężczyzn, którzy wystawiają swoje doskonale wyrzeźbione ciało na pokaz, a spośród nich zostaje wybrany ten najlepszy, najdoskonalszy – ten sport nazywany jest kulturystyką. Kulturystyka wymaga od sportowców wielkiego poświęcenia, muszą oni spędzać długie godziny na doskonaleniu swojego ciała, jeść odpowiednie rzeczy czyli stosować dietę. Poświęcają więc całe swoje życie temu sportowi, bo tylko w ten sposób mogą wyrzeźbić swoje ciało. Kulturystyka jest sportem bardzo popularnym w dzisiejszych czasach i nie jest ona tylko domeną mężczyzn, bo także kobiety biorą w niej udział – te dwie płci oceniane są pod względem innych rzeczy, dlatego nie wolno ich w żaden sposób łączyć tak samo jak na przykład siatkówki męskiej i damskiej, bo mężczyźni z założenia są lepszymi sportowcami – mają o wiele więcej siły i wytrzymałości. Na pewno wielu z nas nie przypadły do gustu ciała tych kulturystów, gdyż wyglądają one po prostu nienaturalnie, nie mniej jednak dla nich jest to ideał wyglądu, pokochali ten sport, a że mają wolą wolę, to mogą robić to co chcą, czyli kochają – rzeźbić swoje ciało.

Uprawianie kulturystyki wiąże się jednak z wieloma godzinami spędzonymi dziennie na siłowni, bo tylko takie regularne i systematyczne treningi, są w stanie doprowadzić nasze ciało do perfekcji, a przecież właśnie to jest głównym celem każdego kulturysty. Na pewno żaden z nich nie spocznie na laurach, bo wyrzeźbienie kolejnych pokładów masy mięśniowej trwa bardzo długo, dlatego skoro już poświęcili tak dużo czasu na treningi sportowe, to szkoda byłoby z tego zrezygnować. Jest to na pewno sport wykończający, bo ćwiczyć trzeba bez wytchnienia, pić bardzo dużo wody, dosłownie wpychać ją w siebie, trzymać się także ściśle określonej diety ukierunkowanej na przyrost masy mięśniowej – jest to po prostu poświęcenie na lata, ale na pewno da ono widoczne rezultaty. Jeżeli fascynuje nas ten sport, to treningi powinniśmy zacząć jak najwcześniej, bo jeżeli będziemy zwlekać, to zawsze będziemy parę kroków za naszymi sportowymi przeciwnikami.

Wspinaczka

Wielu sportowcom nie wystarcza uprawianie normalnej dyscypliny sportowej, bo potrzebują oni dreszczyku emocji, który dać im mogą tylko i wyłącznie sporty ekstremalne. Na pewno pierwszym takim sportem, który przychodzi nam na myśl jest skok na Bungee, nie mniej jednak to nie o nim będziemy dzisiaj rozmawiać. O wiele bardzo interesuje nas sport, w którym dużo zależy od samej osoby go uprawiające, ma ona prawo podejmować decyzję, które mają czasami wpływ na jej zdrowie i życie. Mowa tu oczywiście o wspinaczce górskiej – sporcie bardzo niebezpiecznym, wymagającym wielkiej siły i determinacji, ale przede wszystkim pasji, bo to po prostu trzeba lubić. Wspinaczkę górską można uprawiać tylko i wyłącznie latem, bo jej środowiskiem trenowania są góry, które naturalnie w zimie okryte są śniegiem, przez co uprawianie tego sportu staje się bardzo niebezpieczne, a wręcz niemądre. Wspinaczka na pewno nie jest sportem dla każdego, bo nie wszyscy mamy tak wielką odwagę, aby wspinać się po wysokich górach, nie bać się otaczającej nas przestrzeni jak i świadomości, że przecież znajdujemy się na bardzo dużej wysokości i każdy zły, nieprzemyślany ruch może zakończyć się tragedią.

Ten sport jest więc także bardzo stresujący, dlatego w większości przypadków uprawiają go mężczyźni, mają oni także znacznie więcej siły niż kobiety, są więc w stanie wspinać się po górach przez wiele godzin. Znacznym minusem tego sportu jest fakt, że jeżeli już rozpoczniemy wspinać się na daną górę, to nie możemy przestać, nie możemy się wrócić – musimy znaleźć w sobie siłę, aby iść dalej, takie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze dla wszystkich uczestników. Wspinaczka jest więc sportem bardzo ryzykownym, trzeba znać swoją siłę nie tylko fizyczną, ale także psychiczną, bo w sytuacjach kryzysowych, które tutaj się bardzo często zdarzają, trzeba umieć podejmować szybkie i właściwe decyzje, bo mogą mieć one wpływ na nasze zdrowie, a nawet życie. Z całą pewnością nie jest to także sport dla ludzi o słabych nerwach, weźmy to więc pod uwagę, gdy planujemy wybrać się na taką wspinaczkę.

Taniec

Spotem bardzo popularnym wśród młodzieży, którego liczba zwolenników zwiększa się dosłownie każdego dnia jest taniec. Jest to sport przeznaczony dosłownie dla wszystkich, ale wiadomo że osoby uzdolnione, będą sobie z nim lepiej radziły, nie mniej jednak tańczyć może każdy, bo ten sport daje ludziom poczucie wolności. Taniec jest lekarstwem dosłownie na wszystko, dostarcza nam ruchu, zaliczyć więc można go do dyscyplin sportowych. Oczywiście pojęcie tańca jest dość ogólne, bo są przecież różne jego rodzaje, nie mniej jednak tylko taniec towarzyski występuje jako dyscyplina sportowa i można startować na międzynarodowych zawodach.

Taniec typowo młodzieżowy nie jest oficjalną dyscypliną sportową, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli dużo tańczymy i poświęcamy się temu bez końca, to z całą pewnością możemy stwierdzić, że uprawiamy sport. Wiele osób tego nie rozumie, bo sport to nie tylko gry, biegi, ale także wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne, które sprawiają, że nasze ciało się zmienia, rzeźbi, chudnie, szczupleje. Sport wpływa także dobrze na naszą kondycję, a z całą pewnością codziennie treningu spędzone na tańczeniu nie pozostaną bez wpływu na naszą kondycję. Sam taniec towarzyski jest już nieco mniej ruchliwy, jednak podczas wielogodzinnych treningów można się sporo namęczyć. Tańczenie wymaga od sportowców wielkiej precyzji, bo każdy ruch zostanie zauważony i ma on wpływ na ogólną ocenę tańca, trzeba także pamiętać o odpowiedniej pozycji, bo to także ona decyduje o ocenie danego układu. Aby para stała się doskonała w tym co robi, to ćwiczyć musi niemal przez całe życie, nadążając za trendami, które raz po raz się zmieniają, trzeba więc ćwiczyć przez całe lata. Taniec nie jest sportem łatwym, a na pewno nie polecamy dla osób bez talentu, bo z pewnością po jakimś czasie się one zniechęcą, po co więc marnować swoje i czyjeś nerwy. Dryg do tańca trzeba mieć po prostu w sobie, nie da się tego nauczyć, a jedynie udoskonalić. Jeżeli jednak poświęcimy się temu sportowi bez końca, to na pewno zostanie to zauważone i docenione.

Tenis stołowy i ziemny

Istnieje wiele dyscyplin sportowych i na pewno każdy z nas znajdzie dla siebie coś, co będzie pasowało do jego zainteresowań. Na pewno wiele osób zwróci uwagę na tenis stołowy, bo nie jest to sport zbytnio wymagający i jest przeznaczony dosłownie dla każdego, doskonałe wyniki osiąga się dzięki ćwiczeniom, a nie danemu z góry talentowi, wszyscy mają więc równe szanse. W tenisie stołowym liczy się dość duży refleks, bo odbierać trzeba nie tylko ciosy przeciwnika, ale także z przemyśleniem kontratakować, bo właśnie takie akcje pozwalają nam na zdobycie punktów. Tenis stołowy wymaga wypracowania odpowiedniej taktyki, której nasz przeciwnik nie będzie w miarę możliwości w stanie przewidzieć, będziemy musieli cały czas go zaskakiwać, bo tylko dzięki temu jesteśmy w stanie zdobyć punkt. Jeżeli chodzi o punktację to odbywa to się niemal tak samo jak w piłce siatkowej, gra toczy się do trzech wygranych.

Zmiana serwów następuje po pięciu zagraniach, aby każdy zawodnik miał równe szansę na zwycięstwo. Tenis stołowy wymaga bardzo dobrze wypracowanych mięśni rąk, bo sportowiec musi szybko atakować, a mimo że sama paletka nie jest zbyt ciężka to szybkie i ciągłe nią odbijanie, może naprawdę zmęczyć nasze mięśnie. Na tym sporcie naprawdę trzeba się skupić i wykonywać każdy ruch z dokładnym przemyśleniem, w końcu w naszym interesie leży aby zbytnio nie forsować mięśni i zdobyć punkt jak najszybciej. Jednak każdy ze sportowców chce to zrobić pierwszy, dlatego odbijanie piłki z jednej strony na drugą zazwyczaj trwa dość długo, a sam mecz tenisowy do najkrótszych nie należy, być może dlatego rzadko takie mecze transmituje się w telewizji – problemem jest także ograniczona widoczność, bo prędkość piłki jest tak duża, że czasami po prostu jej nie widać. Nie mniej jednak jest to sport bardzo fascynujący, na pewno każdemu z nas przypadnie do gustu, bo po prostu dużo się w nim dzieje, zawodnicy cały czas muszą być czujni, jeżeli nie chcą stracić punktu. W tenisa stołowego często gra się już w szkole, dzięki temu dzieci mają szansę poznać zasady tego jakże prostego, a fascynującego sportu.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.