Archiwum miesiąca: Marzec 2011

Snowboarding

Na pewno każdy z nas jest w stanie wymienić przynajmniej kilka sportów zimowych – zapewne każdy z nas wspomni w tym wywodzie o Snowboardingu, bo w ostatnimi latami ten sport zyskał bardzo wielką popularność, chociaż dalej nie jest w stanie dorównać nartom, nie mniej jednak przyrost jego zwolenników jest bardzo dynamiczny. Snowboarding to jazda na desce, tyle że po śniegu, która utrudniona jest przez fakt, że nasze nogi do tej deski są przyczepione, mamy więc dość ograniczone ruchy, nieraz ciężko jest także utrzymać równowagę. Na pewno na początku nauki ten sport wyda nam się dość trudny, ale z czasem przekonamy się, że wcale nie jest tak źle, a z samego jego uprawiania, czerpać można sporo radości. Snowboarding jest sportem bardzo ekscytującym, bo można tutaj troszkę polatać, jeżeli oczywiście opanowaliśmy już samo władanie deską do perfekcji, bo w przeciwnym razie takie eksperymenty mogą nie zakończyć się dla nas za dobrze. Na pewno nie powinniśmy się uczyć tego sportu sami, bo z całą pewnością się do niego zniechęcimy – warto jest wynająć przynajmniej z początku trenera, aby dał nam niezbędne rady, bo bez ich znajomości, na pewno jazda nie będzie dla nas przyjemna, będzie nas wręcz denerwowała, a robimy to przecież dla przyjemności.

Snowboarding uprawia się oczywiście na stokach narciarskich, co z jednej strony jest dobrym zjawiskiem, bo nasza trasa jest ubita i wiemy, gdzie możemy się poruszać, ale z drugiej strony przeszkadzać będą nam inni sportowcy na nartach, którzy poruszać będą się po stoku nieco innym torem. Dlatego warto jest na początku opanować jazdę na desce do perfekcji, aby po prostu nie zrobić ani im, ani sobie krzywdy. Snowboarding jest sportem, który po pierwszym udanym zjeździe na pewno nas wciągnie, gdy poznamy jego zalety, a i towarzyszący mu dreszczyk emocji, z całą pewnością stanie się on naszym ulubionym sportem zimowym. Jeżeli więc tylko mamy taką możliwość, to wypróbujmy go, a na pewno się nie zawiedziemy, a co więcej, już nigdy nie będziemy wypożyczać nart, a właśnie deskę snowboardingową.

Uprawianie sportu

Uprawianie sportu na pewno dla wielu z nas jest wielką przyjemnością – właśnie o to chodzi, aby robić to co się kocha, aby sprawiało nam to przyjemność, a nie było przykrą koniecznością. Uprawiać sport może każdy i jest to wręcz wskazane dla osób w różnym wieku, bo zawsze dobrze wpływa na nasz organizm. Rzeczą wiadomą jest, że osoby starsze nie powinny się zbytnio przetrenowywać, ale spokojna jazda na rowerze czy też spacer, to jest sport jak najbardziej dla nich. Młodzież ma w tym temacie nieco większe pole do popisu, bo wybrać może sobie dowolny sport – wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, bo każdy z nas lubi co innego. Jedni będą woleli gry zespołowe jak na przykład piłkę nożną lub też siatkową, a innym do gustu przypadną dyscypliny, w których do zwycięstwa trzeba dążyć na własną rękę – a więc bieganie, rzut oszczepem, skok w dal i tym podobne. Nie ważne jaki sport będziemy uprawiać – po prostu musimy czerpać z tego przyjemność, a nie robić to z przymusu, bo takie trenowanie nie ma najmniejszego sensu, bo bez motywacji wcześniej czy też później z tego zrezygnujemy.

Jeżeli dany sport nie przypadł nam do gustu to nie warto się zrażać, trzeba próbować dalej, aż w końcu trafi się na jakąś dyscyplinę, którą pokocha się całym sercem i będzie się wykonywało z wielkim zapałem. Uprawiać sport może każdy, warto jest więc namawiać do tego także swoich rówieśników, bo nigdy nie wiadomo jak potoczy się ich ścieżka sportowej kariery, być może zostaną gwiazdami, a to my okażemy się tymi, którzy ich do tego przekonali? Na pewno nie każdym z nas drzemie ukryty sportowy talent, ale jeżeli nie spróbujemy, to nigdy się o tym nie przekonamy. Sport może stać się przecież sposobem naszego zarobkowania, więc odkrycie takiego talentu w sobie na pewno dla wielu będzie błogosławieństwem. Pamiętajmy jednak, że porażki przytrafiają się wszędzie, także w sporcie, jednak nie mają nas one demotywować, a dawać siłę do podejmowania kolejnych wyzwań, bo tylko dzięki takiemu podejściu, będziemy w stanie wejść na szczyt sportowej kariery.

Nurkowanie

Sportów, które uprawiać można w wodzie na pewno nie jest za dużo, ale być może właśnie ze względu na ten fakt, ich popularność jest po prostu ogromna. Jednym z najciekawszych, wodnych sportów jest bez wątpienia nurkowanie. Na początku warto jest sobie uzmysłowić, że ten sport nie zawsze jest bezpieczny, uprawiać mogą go więc tylko osoby gotowe na stres, umiejące szybko podejmować ciężkie decyzję, bo pod wodą nie ma czasu na jakąkolwiek zwłokę. Poprzez pojęcie nurkowania rozumie się zanurzanie się w wodze z założoną na plecach butlą, która poprzez ustnik wprowadzi tlen do naszej jamy ustnej, dzięki czemu możemy oddychać, czyli spędzać pod wodą długie godziny. Nie jest to jednak taki prosty sport jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, bo wraz z głębokością zmienia się ciśnienie, co dla człowieka jest wielkim problemem. Samo uprawianie tego sportu polega na schodzeniu na jak największe głębokości, wytrzymaniu tam przez określoną ilość czasu, a następnie wyjściu na brzeg. Wraz z zmieniającym się w wodzie ciśnieniem nasze oddychanie jest coraz trudniejsze, więc nie każdy jest sobie w stanie poradzić z takim ciśnieniem i naciskiem na klatkę piersiową. Na pewno nie jest to sport dla osób o drobnej budowie, bo w takim przypadku może być on nawet groźny dla życia danego sportowca.

Na pewno potrzeba także długich godzin spędzonych na ćwiczeniach poza wodą, aby przekonać się o naszych możliwościach, nauczyć się obsługi sprzętu do nurkowania oraz poznać ogólne zasady tego sportu. Być może na początku wyda się on nam nieco skomplikowany, jednak nie warto się zniechęcać, bo to najgorsze co możemy zrobić, gdy dopiero zaczynamy uprawiać jakiś sport, nie ważne czy jest to nurkowanie, czy jakakolwiek inna dyscyplina. Na pewno do nauki potrzebny będzie nam wykwalifikowany instruktor, bo bez niego naprawdę ciężko będzie nam sobie poradzić, więcej będziemy także ryzykować, bo bez odpowiedniej wiedzy, lepiej w ogóle pod wodę nie schodzić. Nurkowanie nie jest więc sportem dla wszystkich i warto dogłębnie przemyśleć tę decyzję, bo może mieć ona znaczny wpływ na nasze dalsze życie.

Treningi

Jeżeli zaczynamy uprawiać jakikolwiek sport, to pierwszą rzeczą jaką robimy, jest ustalenie schematu treningów. Treningi są po prostu elementem niezbędnym do nauki i doskonalenia się w danej dyscyplinie, bez nich nie byłoby żadnego sportowca. Podczas treningów zawodnicy nie tylko ćwiczą swoje ciało, aby stało się one jak najlepsze w swojej dziedzinie, ale także poznają techniki, które później pozwalają im zbliżyć się do zwycięstwa. Żaden więc trening nie może zostać zlekceważony, bo może mieć on znaczący wpływ na rozwój kariery sportowej danej osoby. Jeżeli dopiero jesteśmy początkującymi zawodnikami, to na pewno w każdej dziedzinie doskonalić możemy się sami, ale jeżeli przechodzimy na zawodowstwo, to wynajęcie prywatnego trenera jest wręcz niezbędne nie tylko do osiągania samych zwycięstw, ale do dorównania poziomu naszych przeciwników – wszyscy teraz takiego trenera posiadają, więc nie ma co dziwić się, że poprzeczka w każdej dyscyplinie sportowej postawiona jest dość wysoko i żaden amator nie jest w stanie jej dorównać. Treningi doskonalą nasze ciało, pomagają nam osiągać sukcesy, czyli także zarabiać, bo dla wielu zawodników sport jest właśnie źródłem utrzymania – spędzają oni całe dnie na treningach, nie mają więc czasu na jakąkolwiek pracę, więc potem chcą zająć jak najlepsze miejsce, bo z każdym z nich wiąże się określone wynagrodzenie pieniężne. Gdyby nie te pieniądze, na pewno nie wiele osób uprawiałoby jakikolwiek sport, bo kto mądry poświęca całe swoje życia na coś, z czego i tak nie będzie miał pieniędzy – pojawia się tutaj także pytania, z czego taka osoba będzie żyła. Nie ma więc co mówić, że sport się sprzedaje, on po prostu staje się zawodem.

Takim zawodem jest też trenowanie nowych zawodników przez dawnych asów sportu, to właśnie oni doskonalą umiejętności aktualnych mistrzów i czynią ich niepokonanymi, posiadają bowiem wielkie doświadczenie w danej dyscyplinie. Podsumowując – bez treningów sport na pewno nie mógłby istnieć, bo żadna osoba nie poświęcała by się mu wtedy w całości, w rezultacie czego, uprawianie sportu stałoby się przykrym obowiązkiem, a nie przyjemnością.

Wysportowanie i technika

Na pewno wszyscy sportowcy, którzy uprawiają daną dyscyplinę zawodowo, zdają sobie sprawę z faktu, że zarówna dobra kondycja fizyczna, jak i technika są niezbędne do osiągania dobrych wyników, nie można z żadnego z tych dwóch czynników zrezygnować lub do któregoś przykładać się w mniejszym stopniu. Dobra kondycja fizyczna z założenia jest potrzebna do uprawiania jakiegokolwiek sportu, bo to dzięki niej stajemy się silniejsi i wytrzymalsi, po prostu możemy więcej od strony fizycznej. Z drugiej strony na nic przydałaby nam się ta siły, gdybyśmy nie umieli we właściwy sposób jej zastosować – tutaj kłania się już technika, która jest niezbędna także podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Technika pomaga nam dorównać najlepszym sportowcom, być może zaskoczyć ich czymś innym, a dzięki temu wygrać. Każdy z zawodników ma swoją własną, niepowtarzalną technikę, która pomaga mu dojść na sam szczyt kariery sportowej. Oczywiście tacy sportowcy techniki sami nie wymyślają, wykonują to za nich ich trenerzy, którzy mają dość duży interes w zwycięstwie młodych zawodników, dlatego do opracowania odpowiedniej techniki bardzo się przykładają. Jeżeli sportowiec jest w stanie połączyć dobrą kondycję fizyczną, a więc wysportowanie, z odpowiednią techniką, to na pewno po kilku latach treningów będzie w stanie dojść na sam szczyt kariery sportowej.

Nie mniej jednak nie każdy to potrafi, bo wymaga to poświęcenia sporej części swojego życia, a nie każdy sportowiec może zdobyć się na takie wyrzeczenie, jeżeli sportu nie kocha, a robi to tylko w celach zarobkowych. Dobre warunki fizyczne nie gwarantują nam więc zwycięstwa, trzeba mieć w sobie przede wszystkim trochę pokory, bo tylko ona będzie motywowała nas do kolejnych zwycięstw i coraz trudniejszych treningów. Sport jest rzeczą naprawdę piękną, ale tylko wtedy, gdy robimy dokładnie to, co kochamy, a nie to co musimy. Podstawą do rozpoczęcia treningów jest zawsze wynajęcie trenera, bo to on ukierunkuje nasz rozwój i ostatecznie doprowadzi do zwycięstwa.Sonda

Twój ulubiony sport

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

    Szukaj

    Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, . Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.